פציעות בחדר כושר

»
»
»
פציעות בחדר כושר

במאמר הבא תוכלו ללמוד כיצד להקטין את הסיכון להיפצע בחדר הכושר...

14.10.2012

מאת: גיא הדס

חדר הכושר הוא מקום מעולה להוריד את הבטן או לשפר את הכושר הגופני ולרדת במשקל. אך לצערנו, רבים מהמתאמנים בחדר הכושר נפצעים וצריכים להפסיק את האימונים לזמן רב. במאמר הבא תוכלו ללמוד כיצד להקטין את הסיכון להיפצע בחדר הכושר.

  • הקפידו להתאמן במקום בו יש פיקוח על האימון שלכם. חשוב מאוד לפני שאתם מתחייבים למנוי, לבדוק את איכות המאמנים, איכות הציוד במקום, כמות המתאמנים ביחס למאמנים ומדריכי הכושר בסביבה. בקשו לעשות אימון ניסיון וכך תוכלו לבדוק בעצמכם האם הכול מתבצע במקום כשורה ובמקצועיות. בנוסף, מומלץ במידה ואתם מתאמנים מתחילים לקחת מספר אימונים אישיים, לקבל דגשים והנחיות ממאמן מוסמך איך לבצע את התרגול בצורה נכונה.

  • הקפידו על חימום נכון ומספיק. כשאנו מדברים על חימום, אנו לא מדברים רק על מתיחות אלא על ביצוע אימון אירובי קל, ביצוע של תרגיל בעצימות נמוכה לפני כניסה לביצוע בעצימות גבוהה (לכל תרגיל ותרגיל), הכנת המפרקים, השרירים ומערכת הנשימה לעבודה.

  • קבעו מטרות ריאליות, והכינו תכנית אימונים שתכלול דירוג נכון. המון פעמים, השגיאה הנפוצה היא כניסה לאימון אינטנסיבי מדי, חזק מדי וקשה מדי למתאמן המתחיל. כניסה לאימון חזק מדי ליכולת שלכם, לא רק שלא תועיל אלא קרוב לוודאי תזיק לכם ותמנע מכם להתאמן. שוב, כאן מגיע המקום של המדריך בחדר הכושר שיכין ביחד אתכם תכנית אימונים מתאימה לכם בצורה אישית.
  • נוחו. שוב, טעות נפוצה שמתאמנים רבים חוטאים בה היא חוסר מנוחה מספיק. המנוחה היא גם בתוך האימון ולא פחות חשוב גם בין האימונים. זכרו שמנוחה לא פחות חושבה בחיזוק שרירי מהאימון עצמו. חוסר מנוחה יוביל גם לעייפות החומר ולשגיאות מיותרות שיכולות להוביל לפציעות. במידה ואתם מרגישים שאתם מתחילים אימון כאשר אתם עייפים, הורידו הילוך באותו אימון או וותרו. עדיף לוותר על אימון אחד מאשר להתאמן, לשגות, להיפצע ולבסוף לפגוע בשגרת האימונים.

  • אל תשוו את עצמכם למתאמנים אחרים. ברגע שעושים השוואה בין מתאמנים, נוצרת תחרות שבמרבית המקרים אינה בריאה ואף יכולה להוביל לביצוע של תרגילים שאינם מתאימים לכם. אינכם יודעים אם המתאמן שלידכם טועה, או שהוא מתקדם יותר מכם. התמקדו בעצמכם ואל תנסו להתחרות עם אף אחד אחר לא משנה כמה הוא ידרבן אתכם או יגרום לכם להתאמן חזק יותר.

  • הקפידו על גמישות מפרקית. מחקרים הראו שגמישות (לא גמישות יתר) מורידה את הסיכון לפציעות ספורט. לכן, מתיחות והקפדה על גמישות באופן קבוע תוריד את הסיכון שלכם להיפצע. חשוב לדעת שלא נמצא קשר ישיר בין מתיחות לפני האימון לבין פציעה באימון עצמו. עדיין, ישנה חשיבות לביצוע מתיחות על מנת לשמור או להגדיל את טווח התנועה במפרקים.

לסיכום, פציעות בחדר הכושר לצערנו נפוצות. הקפדה על הכללים שהוזכרו יכולה להוריד משמעותית את הסיכון להיפצע באימון.

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים