שמירה על כושר – סגולה לשנים ארוכות

»
»
»
שמירה על כושר – סגולה לשנים ארוכות

לא פעם ולא פעמיים שמענו את האמרה שגורסת כי שמירה על כושר גופני ואורח חיים ספורטיבי היא סגולה לחיים ארוכים ובריאים יותר...

3.4.2012

מאת: גיא הדס

 

לא פעם ולא פעמיים שמענו את האמרה שגורסת כי שמירה על כושר גופני ואורח חיים ספורטיבי היא סגולה לחיים ארוכים ובריאים יותר.

ככל שהעולם מתקדם, צצים ועולים פיתויים רבים יותר לכל אחד מאיתנו שגורמים לנו לזנוח את אורח החיים הבריא ולרבוץ על הספה. ניתן לראות זאת על פי מסורת האוכל המהיר, על פי השמנים ההולכים וגדלים שבהם אנחנו צופים בטלוויזיה ועוד. אז מה ניתן לעשות? איך ניתן לשמור על אורח חיים בריא יותר עם כל הפיתויים שהולכים ומקיפים אותנו?

בשנים האחרונות, עם ההכרה של המדע בעובדה כי אורח חיים ספורטיבי הוא גם הסוד לאריכות ימים, החלו לעלות על פני השטח מספר רב של חובבי ספורט בענפים מגוונים.כיום רובנו רשומים לחדר הכושר, מחזיקים אופניים מתחת לבית ולרובנו גם היה מסלול ריצה חשמלי בבית, אך רובנו לא השתמשנו בהם יותר מפעמים ספורות. זוהי אחת מן הבעיות הגדולות ביותר, אנחנו יצורים חברתיים וספורט לבד הוא דבר משעמם.

 


קבוצות ספורטיביות – התשובה לזקנה

אחד מן הטרנדים האחרונים הוא קבוצות ריצה וקבוצות של רוכבי אופניים. ניתן לראות אותם כמעט בכל מקום בארץ, רוכבים בשולי הכבישים או רצים בשדות, כולם רצים בתור קבוצה על מנת לעודד אחד את השני ולמשוך אותו לעבר היעד. ברבות מקבוצות הריצה הללו תראו רצים ורוכבים מבוגרים יחסית. נשים וגברים, אין הבדל מגדרי, אצל כולם חווית הספורט ביחד עם אנשים אחרים היא הגורם המרכזי אשר מושך אותם להמשיך לעסוק בספורט.

כיום תוכלו למצוא קבוצות של נשים וגברים בני ארבעים פלוס אשר עד לפני מספר חודשים חשבו האם לעבור מתיחת פנים או להיכנע לתוצאות הגיל, רצים ומתאמנים למרתון ולמירוצים שונים ברחבי הארץ. עקב כך, הולכים וגדלים מספר המירוצים ומסלולי האופניים היעודיים ברחבי הארץ, כפי שניתן לראות במרתון ירושלים ובמרתון תל אביב בחודש האחרון ובפתיחת חלק משביל ישראל לאופניים באזור הדרום.

 


אם תשאלו את אותם רצים מבוגרים מהי הסיבה העיקרית שבגללה הם עוסקים נכון להיום בספורט זה, היא כנראה תהיה העובדה שהעיסוק בספורט מעורר אותם, מזרים בהם דם חדש ונותן להם להרגיש צעירים ופעילים יותר. בנוסף לכל היתרונות הללו יש בעיסוק בספורט כפי שכבר צוין גם את הגורם הבריאותי. אורח חיים ספורטיבי משרת את האדם העוסק בו מבחינה בריאותית בכך שהוא מונע מחלות מכיוון שהגוף חזק יותר, הוא עוזר לתפקוד המפרקים ומונע מחלות לב.

אם עד היום לא עסקתם בספורט ואתם שואפים להתחיל בקרוב, חשוב שתתייעצו לפני עם מאמן מוסמך שיוכל להתאים לכם תכנית אימונים נכונה, שתיתן לכם את היכולת לשפר את הכושר הגופני שלכם מבלי לפגוע בעצמכם. אימון נכון יסייע לכם וייתן לכם ייתרונות רבים, אז שיהיה בהצלחה!

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים