בואו להתכונן למרוץ הלילה של ברוקס מרתוניה

»
»
»
בואו להתכונן למרוץ הלילה של ברוקס מרתוניה

בואו להתכונן למרוץ הלילה של ברוקס מרתוניה, באמצעות שיטת הריצה של ג'ף גלוואי, ולהנות מאימונים ללא פציעות והתאוששות מהירה

12.3.13

 

בתאריך ה- 20.6.13, יתקיים בפעם השנייה מרוץ הלילה של ברוקס מרתוניהכחלק מההטבות המוצעות למשתתפים, תתקיים קבוצת הכנה (בחינם) לנרשמי המרוץ.

 


שיטת הריצה של ג'ף גלוואי, חבר לשעבר בנבחרת האולימפית של ארה"ב,שצברה אוהדים ברחבי העולם, וכיום מתאמנים על פיה יותר מ-300,000 רצים והולכים, הגיעה לישראל.

השיטה שונה משיטות אחרות בכך שקצב הריצות הארוכות איטי ומלווה בהפסקות הליכה קצרות ויזומות כבר מתחילת האימון. כך משמרים את האנרגיה עד סוף האימון או התחרות, נותנים לשרירים הפעילים בזמן הריצה לנוח, ולא מורידים קצב לקראת הסוף.

תכנית האימונים של גאלווי עוזרת לאנשים ממוצעים מכל הגילאים ורמות הכושר, לרוץ בהנאה, יותר מהר, למזער נזקים לגוף, ולהשלים מרוצי 10 ק"מ, חצי מרתון או מרתון מלא, תוך שמירה על הבריאות והימנעות מפציעות. התכנית דורשת מינימום 2 אימונים בני 30 דקות במהלך השבוע ואימון קבוצתי ארוך בסוף השבוע.

ג'ף גלוואי שרץ בעצמו מעל 130 מרתונים, כתב את רב המכר "Galloway's Book on Running" וכותב טור חודשי במגזין הנודע "Runner's World". נכון לשנת 2012 ישנם מעל 80 מועדונים ברחבי ארה"ב, וכן בקנדה, יפן, גרמניה ואיטליה ועכשיו בישראל.

גילה אלטר, מייסדת  גלוואי ישראל, מסבירה: תוכנית ההכנה למרוץ 10 ק"מ במסגרת המרוץ ברוקס מרתוניה2013 , היא בת 9 שבועות. הריצה הראשונה היא של 2 ק"מ ומשם נתקדם בהדרגה עד לריצה המסכמת של 11 ק"מ, אשר תהיה שבועיים לפני המירוץ.

 

כל מתאמן מקבל תוכנית בה שלוש ריצות שבועיות, הכוללות ריצת הנפח, אותה נרוץ בקבוצה בימי שבת בפארק הירקון, ושתי ריצות נוספות עד 40 דקות באמצע השבוע אותן כל מתאמן ישלים בעצמו.

את התוכנית כתב גף גאלווי ואנחנו מתאמנים על פי עקרונות השיטה אשר משלבת הפסקות הליכה במהלך האימון וגם במהלך המירוץ עצמו. הקבוצה תהיה מחולקת לתתי קבוצות על פי קצב אישי ובכל קבוצה יהיה פייסר, אשר יכתיב את הקצב ואת היחס בין הריצה להליכה.

פרטים נוספים: http://www.galloway.co.il , http://www.jeffgalloway.com/

גילה אלטר, שהביאה את שיטת גלוואי לארץ, מספרת איך היא הכירה את השיטה: "אחרי פציעות ושיקום ארוך מארבעה מרתונים להם התאמנתי בשיטות מסורתיות, החלטתי  לנסות שיטת אימון שונה, השיטה של ג'ף גלוואי, אליה נחשפתי באקראי בעת שהותי בארה"ב. התחלתי  להתאמן לפי שיטת Galloway, ולפי הנחיותיו המדויקות של ג'ף- אבי השיטה. האימונים היו מאתגרים ומהנים, ללא כל התכווצויות וללא שום פציעות. את מרתון פירנצה ב-2009 החלטתי  לרוץ לפי שיטת גלוואי. את המרוץ סיימתי בקלות רבה, חיוך גדול על פני, ללא כל פציעה וללא שום התכווצות שרירים כבעבר. הבנתי  שהשיטה פשוט עובדת. החלטתי על ביצוע ביקורת לשיטה, נכנסתי לתקופת אימונים נוספת בשיטה המסורתית, כולל  ריצות טמפו ארוכות ומהירות, אינטרוולים אינסופיים וריצות נפח בקצב בינוני. ושוב בשיטה המסורתית רצתי מרתון נוסף, מרתון ברלין 2010. הפעם ללא הפסקות ההליכה של שיטת גלוואי. את המרוץ סיימתי בדיוק באותה התוצאה של מרתון פירנצה, אך הפעם, כבעבר, עם התכווצויות שרירים ועייפות גדולה. הבנתי שמצאתי את שיטת האימון והפתרון המתאים לי ולרבים כמוני. פניתי לג'ף גלוואי בהצעה לאמץ את שיטתו כשיטת אימון בישראל. ג'ף שמח מאוד ולאחרונה פתחנו את הקבוצה לאימון לפי שיטתו בארץ."

החזון של גלוואי ישראל הוא לחשוף את השיטה להמוני הרצים בישראל, גם לכאלו אשר לא רצו מעולם, כל זאת על מנת שייהנו מהיתרונות הבריאותיים של השיטה ומתחושת הסיפוק האדירה בסיומו המוצלח של כל מרוץ. הדרגתיות השיטה והפסקות ההליכה הקצרות בריצות הארוכות, מביאות לאחוזי פציעה אפסיים, לעומת כ 65% פציעות בשיטות האימון הקונבנציונאליות. ישנן דרכים רבות ומגוונות להגיע ולסיים ריצת המרתון בהצלחה. שיטת גלוואי היא הבריאה ביותר.

 

ג'ף גלוואי מסביר עקרונות השיטה: http://www.youtube.com/watch?v=ikfRZxlexwk&list=PL68872BEEF4091785

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים