שיא עולם בריצת מרתון

»
»
»
שיא עולם בריצת מרתון

נשבר שיא העולם בריצת מרתון! לא קשה לנחש מי קבע את השיא החדש.

29.9.08
נשבר שיא העולם בריצת מרתון! לא קשה לנחש מי קבע את השיא החדש.

אמש התקיים מרתון ברלין המפורסם- מהמרתונים הגדולים בעולם. המרתון ידוע במסלולו הסלחני, יחסית, וכן במזג אוויר מעולה- בדרך כלל הטמפורטורה נעה בין 15 ל- 19 מעלות, מה שמתאים למדי לרצי מרתון.

המרוץ הזה כבר ידע שיאי עולם משני המינים וגם בזירה הישראלית בכל שנה יוצאת משלחת מכובדת בלתי רשמית ומנפיקה הישגים אישיים. השנה השתתף זבדיה וודג', מבכירי הרצים למרחקים בארץ, במטרה לעמוד בקריטריון לאליפות העולם שתתקיים גם כן בברלין ב- 2009. ראינו אותו מדלג ורוקד אל תוך שער הסיום ומשדר אופטימיות זהירה במרוץ רחובות ב- 19.9 (לראיון) עת שניצח במרוץ. וודג' קבע 2:19:40 שע'- קרוב אך לא מספיק בכדי להשיג את הקריטריון העומד על 2:18:00 שע'.

 
וודג' רוקד על הקו הסיום במרוץ רחובות

הכוכב של המרתון היה המגה-פנומן - היילה גבראסילאסי. שיאן העולם לשעבר ב- 5,000 מ' ו- 10,000 מ' (ולא רק!) ואלוף העולם פעמים רבות בריצות למרחקים ארוכים. גבראסילאסי, אשר שבר את שיאו הנוכחי שנקבע באותו מסלול בדיוק עת שקבע תוצאה בלתי נתפסת: 2:03:59 שע'! בכך גילח 27 ש' משיאו הקודם.

גבראסילאסי בחר באולימפיאדת בייגי'ינג לא לרוץ את ריצת המרתון עקב זיהום האוויר הכבד ו"הסתפק" במקום ה- 6 בריצת ה- 10,000 מ' ומסתבר שהשיקול היה נכון. האתיופי החייכן, בן ה-35 הוכחה חיה שרצי מרתון יכולים לפרוח גם בשנות ה- 30 (המאוחרות) לחייהם.

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים