על שחייה , ספורט ימי ומה שביניהם

»
»
»
על שחייה , ספורט ימי ומה שביניהם

אתם אנשי מים במלוא מובן המילה? מנצלים כל דקה פנויה כדי ללכת לים? אם הייתם רוצים להתחיל לנצל את האהבה למים גם לתועלתו של גופכם ולמען בריאותו...

19.8.2012

מאת: גיא הדס

 

אתם אנשי מים במלוא מובן המילה? מנצלים כל דקה פנויה כדי ללכת לים? אם הייתם רוצים להתחיל לנצל את האהבה למים גם לתועלתו של גופכם ולמען בריאותו, להלן שתי אופציות שתוכלו לאמץ שיאפשרו לכם לא רק להפיק הנאה אישית מההשתכשכות במים, אלא גם לחזק את גופכם ולשמור על הבריאות.

 

שחייה- הפעילות הגופנית המומלצת ביותר

אם אתם נוהגים באופן קבוע לבלות כמה שעות טובות במימי הים או הבריכה, מדוע לא להקצות 30% מהזמן הזה לשחייה? שחייה היא אחד מסוגי הספורט הבריאים ביותר והמיטיבים ביותר עם הגוף.
במהלך השחייה פועלות למעלה ממאתיים קבוצות שרירים גם יחד, היא מועילה למערכות רבות בגוף ומשפרת אותן, היא לא מסבה נזק למפרקים, לגב, לעמוד השידרה או לשרירים (נזק שיכול להיגרם כתוצאה מפעילויות ספורטיביות אחרות) ולא פחות מכך- היא משרה על הגוף ועל הנפש שלווה שהיא תוצר של השהייה במים שיש בהם מימד מרגיע ונעים. שירותי ספורט בכלל ושחייה בפרט ניתנים על-ידי מרכזי הספורט, הקאנטרי קלאבים ופארקי המים ברחבי הארץ, ולרוב ניתן בקלות למצוא מרכז כזה קרוב לבית. חובבי מים מושבעים שמעולם לא למדו לשחות יוכלו לרכוש את מיומנות השחייה במסגרת לימוד שחיה המתקיים בכל אחד מפארקי המים ומרכזי הספורט, ובהמשך להתחיל להתאמן באופן קבוע ומסודר.

 

 

ספורט ימי- לחובבי מים שאוהבים להרגיש את האדרנלין זורם להם בגוף

ספורט ימי הוא עוד דרך להפוך את השהייה במים לחוויה מהנה עוד יותר שמציפה את הגוף באדרנלין, שמיטיבה עימו ושעושה טוב לבריאות. צלילה, גלישת גלים, חתירת סירות, סקי מים, דייג, רפטינג, גלישת עפיפונים ועוד- כל אלה הם פעילויות ספורט הנכללות תחת ההגדרה של ספורט ימי. למעשה ספורט ימי מתייחס לכל ענפי הספורט המתקיימים באגם או בים. רבים מענפי הספורט הנכללים תחת ההגדרה של ספורט ימי נחשבים לפעילויות מאתגרות יחסית ורבים מכנים אותן ספורט אקסטרים, בשל הסיכון הגבוה יותר הקיים בפעילויות מסוג אלה בהשוואה לפעילויות ספורט אחרות. על אף שפעילויות הספורט הימי יחסית מצומצמות בישראל בהשוואה למקבילותיה במערב, קיימים בכל זאת לא מעט ישראלים שמגלים עניין בתחום זה ומאמצים לעצמם פעילות כזו כאימון הגופני הקבוע שלהם. רצועת החוף הארוכה בישראל היא בעיקר אשר מאפשרת את קיומו של הספורט הימי, כאשר חופי הים האדום, הכנרת וחופי הים התיכון הם המוקדים המרכזיים שבהם מתקיימת פעילות ספורט ימי.

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים