כיצד לבחור קבוצת ריצה

»
»
»
כיצד לבחור קבוצת ריצה

ריצה היא דרך מצוינת לשמור על הכושר הגופני שלנו. קבוצות ריצה עוזרות לנו להתמיד לשמור על המצוינות, להגביר את היכולות שלנו ולהגדיל את ההישגים כפרטיים וכקבוצות.

כותב: שי דדון

קבוצות ריצה

ריצה היא דרך מצוינת לשמור על הכושר הגופני שלנו. קבוצות ריצה עוזרות לנו להתמיד לשמור על המצוינות, להגביר את היכולות שלנו ולהגדיל את ההישגים כפרטיים וכקבוצות.

כבני אדם אנו רגילים לעבוד בצורה קבוצתית. הקבוצתיות עוזרת לנו תמיד להשיגם טובים. בתחום הכושר הגופני עוזרת לנו הקבוצתיות להשיג תוצאות גבוהות יותר. כלומר אם לבד אני משיג תוצאה מסוימת בריצה, הרי שאם ירוץ איתי אדם נוסף ברמה שלי או מעט גבוה יותר באופן טבעי אני אשפר את התוצאה בהתאם לאדם שאיתו אני מתעמל.

בקבוצת ריצה יש מאמן,מדריך, כושר גופני  שבונה תוכנית אימונים קבוצתית מסודרת, שבנויה על פי מטרות ארוכות טווח.

תפקיד המאמן הוא לעקוב אחרי התקדמות הרצים ולפי שיפור היכולות משפר את התוכנית. תוך הקפדה פרטנית על טכניקות ריצה משתנות, תזונה נכונה לכל מתעמל לפי חישובי משקל ויכולות אירוביות, המאמן מוביל את האנשים שרצים איתנו למצוינות ולמיצוי היכולות האירוביות. בנוסף למעקב אחרי אימונים המאמן בונה תוכנית ארוכת טווח שבנויה לכלל וככה הקבוצה יכולה לרוץ תמיד יחד גם ללא המאמן.

בקבוצת הריצה יש אנשים ברמות שונות, בצורת ריצה זו יכול הרץ לבחון את התקדמותו לפי רצים אחרים. בנוסף יכול הרץ לאתגר את עצמו על פי היכולות של הרצים הבכירים יותר או על פי יכולות המאמן.

בזמן האימונים המאמן מלמד טכניקת ריצה נכונה, נותן טיפים ומידע שימושי שעוזר לרץ לשמור על גופו לא להגיע לפציעות.

 

איך לבחור קבוצה?

צריך לבחור כזאת קבוצה, שיש בה כמה שפחות אנשים שמתגאים, ש'הם מבינים מה הם עושים', וכמה שיותר אנשים שלוקחים דוגמא מהקבוצה ומהמאמן. חשוב שהם לא יגרמו לפירוד,  ושבמקום כל זה יתעלו על עצמם ויבינו את החשיבות של עבודה קבוצתית.

נכון לכאורה היה צפוי שאומר שעדיף מאמן טוב אבל המאמן הוא רק החלק הטכני. בדומה להרבה מקומות גם בקבוצת הריצה האנשים שאיתכם זה מה שחשוב ולכן הם מהווים את החלק המשמעותי בתוצאה אותה תשיגו.

 

שי דדון

מאמן כושר אישי

 

לאתר שלי :www.pft.co.il

 

לבלוג שלי: שי דדון מאמן כושר אישי

/article/109295/קבוצת-ריצה

קרדיט המחבר
שי דדון מאמן כושר אישי בוגר מכון וינגייט

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים