על קו הזינוק- עינב פראוקיה

»
»
»
על קו הזינוק- עינב פראוקיה

המרוץ המטורף של החיים מביא אותנו לא פעם לנסות דרכים שונות להירגע, לקחת פסק זמן, להסדיר נשימה ולבדוק את הדופק אז למה לא להתחיל לרוץ?

28.7.2016

מאת ענבר דותן

 

על קבוצת הריצה RUN 4 FUN של פראוקיה עינב שמעתי ממספר לא מבוטל של אנשים. כולם סיפרו על גאוות יחידה ומאמנת שאין שנייה לה.

פראוקיה (42) עובדת סוציאלית במקצועה, נשואה לטל ואימא לשלושה ילדים עלתה לארץ עם משפחתה מהולנד לפני 7 שנים היישר לזיכרון יעקב.

"בהולנד רצתי בתור תחביב. גרנו באזור מישורי ותנאי מזג האוויר היו נוחים לריצה. כשהבנתי שבמהלך הריצה אני מסוגלת לסדר את המחשבות, לחשוב על הדברים בבהירות החלטתי לרוץ עם מטופלים במרכז לבריאות הנפש איתם עבדתי ומהר מאוד ראיתי שיפור בהתנהגותם".

כשהגיעה לזיכרון הפסיקה לרוץ. "פחדתי שלא אצליח להתמודד עם העליות ומזג האוויר. התחלתי לעבוד במרכז לבריאות הנפש ומהר מאוד נכנעתי לגוף "שביקש" את הריצה".

פראוקיה חזרה לרוץ. תחילה לבד ואז עם המאמן ברוך קורוניו ("ברוך הוא דמות ומופת למאמן מושלם"). במטרה להשתתף במרתון רוטרדם, נרשמה לקורס מאמני ריצות ארוכות באוניברסיטת תל אביב ובתום טקס קבלת תעודת ההסמכה נסעה עם משפחתה לתאילנד שם נפצעה קשה בשתי הרגליים.

"שאלתי את הרופא שתפר לי את השוקיים אם אוכל לרוץ מרתון והוא ענה- תשכחי מזה".

פראוקיה חזרה ארצה ובמשך כמה חודשים לא הצליחה ללכת אבל לא ויתרה! אט אט ובצעדים קטנים הצליחה לחזור לעצמה. "בהתחלה רק צעדים קטנים- עד שהוכחתי לעצמי שאני יכולה. יום אחד רצתי דקה אחת ביום למחרת שלוש דקות ואחרי שבוע שש דקות רצופות. שברתי כל יום שיא חדש!"

 

עינב פראוקיה

עינב פראוקיה

 

חברות שראו את יכולת ההתמדה ביקשו ממנה לפתוח קבוצת ריצה. "עבורי מדובר בחלום שהתגשם. רציתי להוכיח לאנשים שהם יכולים להצליח לרוץ RUN 4 FUN זה המוטו".

ניסים אזולאי (43) מהנדס איכות מתאמן בקבוצת המתקדמים של RUN FOR FUN זוכר את הטלפון שקיבל מפראוקיה בבוקר לאחר האימון הראשון שלו. "לא הבנתי למה בכלל הלכתי. הגוף היה מפורק ולא חשבתי שאחזור לאימון שני. בבוקר פראוקיה התקשרה לבדוק מה שלומי. הרגשתי שאכפת לה באמת, שהיא תלווה אותי ואת שאר המתאמנים כמו אימא. לפני כמה חודשים אמרתי לפראוקיה שזו הפעם הראשונה שאני מודה לפייסבוק שהכיר לי מישהי".

פראוקיה מסמיקה למשמע המחמאות. "אני באמת אוהבת כל מתאמן ומתאמנת שלי ומתרגשת לראות אותם שוברים כל פעם שיא אישי של עצמם. אני יודעת כמה זה קשה להרים את עצמך בסוף כל יום ולבוא לאימון וכאן היכולות האישיות שלי בשילוב הידע המקצועי כעו"ס וכמאמנת קבוצות באות לידי ביטוי. אני כל הזמן אומרת שאנחנו כאן בשביל הכיף, עובדים לפי תוכנית אימונים מסודרת. התאמנתי אצל אחרים והרגשתי לחץ לפני תחרויות. היו פעמים שעמדתי על קו הזינוק והרגשתי שאני עומדת להתעלף מרוב שהדופק היה חזק- זה לא מה שאני מבקשת עבוד המתאמנים שלי!".

הדר שטיין (46) יועצת ארגונית ואמא לארבעה ילדים מספרת על הכריזמה של פראוקיה שגורמת לה לרוץ "יש לה יכולת מופלאה לגרום לאחד את כולנו. אני לדוגמא אף פעם לא רצתי. הספורט היחידי שעשיתי היה יוגה. חברה המליצה לי לנסות והתאימה לי העובדה שהאימונים בזיכרון ולא צריך לנסוע רחוק. פראוקיה מקסימה אמיתית! היא גיבשה אותנו להיות חבורה בלי לחץ ובלי תחרותיות. היא חולקת את הקשיים לצד ההצלחות. בכלל, זה כיף לרוץ עם מישהי שאתה חלק מהחלום שלה. אחרי הכל, קבוצת הריצה RUN FOR FUN התחילו כויז'ן ואני, כאישה וכאימא מתחברת מאוד לאחוות הנשים שעושות ומגשימות חלום".

 

נטלי שירון

נטלי שירון מקבוצת RUN FOR FUN עומדת על הפודיום במקום ה- 3 בקט' הגיל במרוץ בנימינה ה- 3

 

"מבחינתי", אומרת פראוקיה, "להיות מאמן זה לדעת להקשיב ולא לוותר. לעודד ולתת יחס אישי. אני פוגשת אנשים שאומרים לי- אנחנו פוחדים לרוץ- אני מבינה אותם. לא פשוט להתחיל משהו חדש, להתמודד עם תובנות שבנינו לעצמנו בראש. אני מזמינה אותם לנסות.. פעם אחת.. בלי התחייבות ולשמחתי הרבה הם באים ונשארים".

חברי קבוצת המתקדמים של  RUN FOR FUN לקחו חלק במרוץ בנימינה ה- 3 שהתקיים באפריל בארגון ריל טיימינג. "התפוצצתי מאושר לראות אותם לבושים בחולצות הקבוצה, מאוחדים, שמחים ורצים! הרגשתי כמו אימא גאה!"

 

RUN FOR FUN

חברי קבוצת RUN FOR FUN במרוץ בנימינה ה- 3

 

"אין ספק שנשברו שיאים של אנרגיה. קשה להסביר את תחושת גאוות היחידה שליוותה אותנו במישור האישי והקבוצתי וכמובן שהקרדיט לזה מגיע ל פראוקיה", מספר אזולאי. "כאבא אני מבחין בדרך החדשה בה הילדים שלי רואים אותי. הם גאים בי! זה בהחלט מדרבן להמשיך להתאמן".

לפני כשלושה חודשים הגשימה פראוקיה חלום ישן והשתתפה במרתון פריז. "רציתי לשבור שיא אישי כדי להבין את נצחון הרוח על הגוף. כדי להוכיח לילדים שלי, למתאמנים שלי ולעצמי שאין דבר שאי אפשר לעשות. צריך רק לרצות ולא להיכנע לקולות שאומרים לך לא."

בימים אלה נפתחת קבוצת הליכה בשילוב תרגילי כוח.

 

פראוקיה עינב – RUN FOR FUN - 058-4271273

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים