מרוץ הרצליה 2018- מינוס 27 ק"ג, פלוס חיוך ענק

»
»
»
מרוץ הרצליה 2018- מינוס 27 ק"ג, פלוס חיוך ענק

לפני שנה השתתפתי במרוץ הרצליה המקצועי והמהיר, אבל לא הייתי מהירה..

 

29.4.2018

מאת הדר פאר

שמי הדר פאר, בת 26 מפתח תקווה.

לפני שנה השתתפתי במרוץ הרצליה המקצועי והמהיר, אבל לא הייתי מהירה. ידעתי שעוד אחזור לכבוש את המסלול וכך היה. השנה, השתתפתי במרוץ הרצליה וכמו בשנה שעברה ואף יותר- היה מרוץ מושקע עם אווירה ייחודית שגורמת למלא אנרגיה לקראת הריצה, מסלול מהיר עם עלייה מאתגרת. במהלך הריצה היו עמדות מים בשפע, בקטעים מסוימים מוזיקה מרעננת ואפילו במה אחת עם הופעה חיה! בסיום, נהנינו משפע של פירות ומים להתאוששות. בנוסף, היה מתחם אקספו איכותי עם מגוון המותגים המובילים. האיכות של ריל טיימינג הייתה מוכרת, המסלול היה זהה אך הזמן האישי שלי שונה. בשנה שעברה רצתי את ה- KM10 ב- 1:16:20 שע' והשנה רצתי ב- 1:00:53 שע'. תוצאה זו הפכה לשיא האישי החדש שלי מאז השיא הקודם- 1:01:54 שע' בתל אביב. המרוץ בהרצליה שיקף  את התהליך המשמעותי שעברתי בחיים ונתן לי להבין את גודל השינוי שחל בי. הצלחתי בזכות האימונים, התמיכה מבעלי, המשפחה, המאמן שלי, רוני בן-מוחה וקבוצת הריצה רצי המושבה, שמזמן הפכה למשפחה.

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

הדר לפני שנה במרוץ הרצליה

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

והשנה 

מאז שאני מכירה את עצמי התמודדתי עם עודף משקל. היה לי ותק די מרשים בנסיונות לשינוי בריאותי, אך תמיד משהו השתבש. הייתי מצליחה לרדת במשקל, אבל עולה בחזרה. ירדתי 10, 15, 20, אבל תמיד הכל היה עולה חזרה. הקפדתי תמיד על שגרת אימונים במכון כושר, עשיתי הכל חוץ מריצה. הקושי שלי היה להקפיד על תזונה מאוזנת. כל מעידה קטנה בשינוי התפריט שקבעתי, גרמה לי לוותר על הרגלי התזונה ולאכול לא בריא.

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

סקירת מרוץ הרצליה 2018

הדר לפני הירידה

לפני כשנה וחצי, חבר הזמין אותנו להצטרף איתו למרוץ הלילה של ת"א. זה היה המרוץ הראשון שהשתתפתי בו. התחלתי להתאמן במכון כושר בשיעורי טרקינג לקראתו.
באותה תקופה שנאתי ריצה, הייתי בכושר שיא מבחינת ספינינג אבל לא ידעתי לרוץ. מה שכן ידעתי זה שעומד בפני אתגר ואני חייבת להיות מוכנה לו.

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

זינוק מקצה 10 ק"מ

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

זינוק מקצה 5 ק"מ


ביום המרוץ רצתי עם בן הזוג שלי- קבענו שאכתיב את הקצב (לא שידעתי מה זה..). אחרי שלושה קילומטרים לא הצלחתי להמשיך לרוץ, בן זוגי ניסה לדרבן אותי, אבל הייתי כל כך בתוך העולם שלי. הרגשתי שיש בתוכי שדים שמשתלטים על המחשבות שלי וממלאים אותי באנרגיה שלילית- "את לא תצליחי, עדיף שתוותרי, את לא מסוגלת, זה גדול עלייך...". הרגשתי רע, שאין מצב שאסיים את זה ועדיף לחזור אחורה (שלושה ק"מ יותר קרובים משבעה ק"מ). הרגשתי שבשניות בהן עמדתי במקומי והמחשבות השליליות רצו בראשי ואנשים רצו על פניי- איך הג'וק של הריצה חדר בי, הגוף התמלא באנרגיה. זו הייתה הפעם הראשונה בחיי שהצלחתי להשתיק את השדים השליליים האלה- לדחוק אותם הצידה ולהמשיך הלאה, להאמין בעצמי. מצאתי את הכח להמשיך הלאה בשמחה. כל קילומטר היה עבורי נקודת זינוק חדשה. קילומטר הלכנו וקילומטר רצנו. בסיום של המרוץ הזה הבטחתי לעצמי שזו הפעם האחרונה שאני עוצרת. מהאתגר הזה- התמכרתי לריצה. התמכרתי לחוויה הזו שאני יכולה להדחיק את "השדים" (המחשבות השליליות) הצידה, לנקות את הראש מלחצים מיותרים ולהתמקד בעיקר. החוויה הזו של שליטה ב"שדים" עזרה לי להתמודד ולפתח שליטה בהרגלי האכילה שלי.

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

הדר במרוץ הראשון

 

התחלתי לרוץ שעות רבות במהלך השבוע בנוסף לאימונים הקבועים בחדר כושר. נרשמתי גם למרוצים שונים. הפעם הראשונה בה רצתי KM10 לבדי ובאופן רציף הייתה במרוץ הרצליה שנה שעברה. שם הוכחתי לעצמי שאני מסוגלת להכל. עם ההתמכרות בא התאבון הבריא- לשבור שיאים אישיים. הצלחתי לבדי להגיע לשיא אישי של 1:08:30 שע', אבל לא הצלחתי לשבור את השיא הזה. התחלתי להתעניין בקבוצת ריצה. חברה שמתאמנת איתי בשיעורי ספינינג בחדר כושר שיתפה אותי כי היא מתאמנת בקבוצת "רצי המושבה" בפתח תקווה בהנחיית רוני בן-מוחה.

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

קבוצת רצי המושבה


בהתחלה היה קצת חשש כי לא ידעתי איך מתנהלת קבוצת ריצה אבל בעקבות ההמלצה החמה של חברתי החלטתי לנסות. כבר מהשיחה הראשונה עם רוני הרגשתי שנמצא בצד השני מאמן מקצועי שיוביל אותי למטרה שלי. מהשיעור הראשון שהגעתי לקבוצה ראיתי קבוצה מגובשת, שהיא כמו משפחה. חברי הקבוצה קיבלו אותי בצורה חמה. לאט לאט התחלתי להכיר את הסלנג של הקבוצה, את מקומות המפגש ותרגילי האימון.

מה שהופך את הקבוצה לכל כך מיוחדת זה המאמן. רוני בונה תכנית אישית לכל מתאמן לפי צרכיו ומטרותיו האישיות. מקיים במהלך השיעור סוגי אימון שונים שמתאימים לרמות השונות כדי לאפשר לכל מתאמן בקבוצה לבוא לידי ביטוי ולחוות חוויות הצלחה.

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

הדר ורוני לאחר המרוץ


לפני שנכנסתי לקבוצה הייתי משוכנעת שכדי להשתפר בריצה צריך פשוט לרוץ, אז זהו שלא. בזכות הנסיון והידע המקצועי הרב של רוני למדתי שיש מגוון אימונים לשיפור הריצה והמטרה זה לא העיקר זו גם הדרך וההתמדה בה. רוני מאמן אותנו לעבוד מהראש, לשמור על קצבים, על דופק ולא סתם לרוץ.

במהלך כל אימון, על אף כמות המתאמנים, רוני מוצא את הזמן לתמוך בכל אחד, מלבד היותו מאמן הוא מנטור אישי. הוא מכיר כל מתאמן באופן אישי- זוכר כל פרט קטן מאישיותו וסיפור חייו. במהלך האימונים הוא יודע מתי לשאול מה קרה, מתי לעודד ולתת פוש של מוטיבציה ומתי רק מבט או חיוך מספיקים.

בזכות הריצות, השתקת השדים הפנימיים, האימונים בחדר כושר ושינוי בהרגלי התזונה, הצלחתי לפתח אורח חיים בריא, להפחית ממשקלי 27 ק"ג והדבר החשוב הוא לוודא שהמגמה נשמרת. חשוב לזכור כי "שפה יוצרת מציאות". במילים שאנו משתמשים יש כח להשפיע ישירות על התודעה והמוטיבציה שלנו. המילים שאנו אומרים הן תוצאה של הדברים שספגנו מהסביבה. אין לאף אחד את הזכות להגדיר אתכם או לומר לכם מה אתם מסוגלים ומה לא- אל תתנו לאף אדם לעשות זאת, גם לא לכם! תחשבו תמיד בדרך טובה- תשתמשו תמיד במילים שמחזקות אתכם, תגידו לעצמכם שאתם יכולים, המאמץ ישתלם, אתם מסוגלים להכל!

 

סקירת מרוץ הרצליה 2018

לפני ואחרי

"הבטח לי שתזכור תמיד, אתה אמיץ יותר ממה שאתה מאמין, חזק יותר מאיך שאתה נראה וחכם יותר מכפי שאתה חושב..."(א.א.מילן)

 


 

תוצאות

תמונות

תמונות אישיות בפייסבוק

סרטון הארוע

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים