סקירת מרוץ הרצליה ה- 8, 4.5.2013

סקירת מרוץ הרצליה ה- 8, 4.5.2013

לפניכם סקירת מרוץ הרצליה ה- 8 לזכרו של יוסי אבני, אשר התקיים ביום שבת ה- 4.5.13, מאת אסף לב, מאמן מנטאלי לספורטאים וקבוצות ריצה

5.5.13

מאת: אסף לב

 

לא ידעתי אם יהיה לי כוח לכתוב על מרוץ הרצליה, בזמן האחרון אני מעט "נטול אנרגיות" לכתיבה כללית ומעדיף להתמקד בכתיבה פנימית, לספורטאיי, לאנשים עימם יש לי קשר כמעט יומיומי.

הודעה נחמדה בפייסבוק, בערך בשעה 15:00, יום שבת, הצליחה להוציא אותי מנמנמת השבת לכתיבה קלה על המרוץ שהיה הבוקר. ההודעה הלכה כך: כל כך מצטערת שבכלל לא שאלתי על התוצאה שלך, ומסתבר שעשית שיא. כל הכבוד. תמיד נעים לי לפגוש אותך, ולחוש כיצד אתה מעביר אהבה אנושית פשוטה. תודה על העידוד בהתחלה ובסוף:) להתראות.

תחילה לא ממש הבנתי אך תוך דקותיים לערך הבנתי שהתוצאה שמיוחסת לי איננה למעשה שלי – וואלה. מחד, איזה מגניב זה לעשות שיא אישי, מאידך, השיא איננו שלי, השיא איננו הוגן, השיא יצטרך לחכות ולהיות מושג כדת וכדין וכן, במאמצים עילאיים.

היום הייתי פייסר. בכלל, מאז שהפכתי מאמן במשרה מלאה ואינני עוסק בדבר זולת האימון, אני מאוד נהנה לראות ולהוביל אנשים אל עבר שיאים חדשים, אל עבר פסגות חדשות. לעולם לא אשכח את דבריו של אבי ברכה בקורס מאמני טריאתלון בוינגייט, עת הסביר לנו, "שאנו, המאמנים, לא מעניינים אף אחד – לא מה שעשינו בעבר ולא מה שנעשה בעתיד, הספורטאי, זה שאתה מאמן ומוביל, הוא מושא העניין ואנו רק עוזרים לסמן את הדרך, העליות, הפניות וכן, גם את הירידות".

המסלול בהרצליה הוא מהמסלולים הטובים בהם נתקלתי, הוא שטוח כמעט לכל אורכו ולא פחות חשוב, יש אפשרות לראות את הראשונים בשני קטעי מסלול חולפים מולך. לטעמי, זה דבר מאוד משמעותי לספורטאי שרוצה לראות היכן הוא ממוקם ביחס לראשונים או בכלל, ללמוד סגנון ריצה, התנהגות, מבע וכמובן, קושי – קושי שעובר מקום 1, אותו בדיוק אני הולך לעבור.

12 ספורטאים מהקבוצה שלנו הגיע למרוץ וניכר היה שהביחד, החימום, מעבר בקבוק המים בינינו, השיחות של הבנות על גודל החXה והשפעתו על מהירות הריצה, החיבוקים והאנרגיה נסכו בכל אחד מאתנו בטחון לא מבוטל במאמץ שהולך להיות. בכלל, בתקופה האחרונה של האימונים, שמנו דגש על מהירות בהיבט הפיזיולוגי ועל קושי אמיתי בהיבט המנטאלי; ריצת 10 ק"מ היא ריצה ארוכה, היא ריצה קשה מאוד החל מהק"מ ה 5 לערך וכן, יש לדעת לסבול, לשאת את הסבל הזה אתנו ולנצח אותו או לפחות "להשתלט עליו".

 

 מתכוננים לקראת הריצה במזג האוויר הערפילי

 

יצאתי לרוץ עם נטע בתקווה לעשות בין 54 ל- 55 דקות ולשבור שיא אישי ולשפר אותו בכ 3 דקות. ההתחלה עוברת בשלום ואנו זורמים את הקטע המורכב של ההתחלה בין מאות האנשים בשלווה יחסית ותוך הקפדה לא להיכנס לטווחי דופק לא רצויים בתחילת המרוץ. בערך בק"מ ה- 4 אני קופץ מסלול ועובר לכמה מאות מטרים עם אבי שנראה מפוקס מתמיד במטרה – לראות 40 אפס משהו על הלוח. . . והופ קופץ לפז שמסביר לי שהוא על הקצה וחייב להוריד מעט מהירות. ממשיך במסע דילוגים נעים בין הספורטאים, כולם כאחד נראים יופי ומודה, התחושה היא לגמרי נעימה. הק"מ נוקפים ומתחילים להרגיש את הרצון של הגוף להיות כפוף או כאילו אומר לך: "עזוב 'תי, באימא שך....". היינו מוכנים לזה ונאבקנו בזה (בעיקר בראש) והתקדמנו בבטחה אל עבר שער הסיום. כק"מ לקראת שער הסיום אני מזהה את אבי ומבין שהוא קרוב ליעד, אך אני לא משוכנע שהוא ישיג אותו. קופץ נתיב ודבר ראשון, לוקח ממנו את הכובע – נכנס אוויר מתחת לכובע וזה מאט, לא, חחח? לי, נשאר יחסית הרבה ברגליים והחלטתי לרוץ לפניו ולגרור אותו בבטחה אל עבר השיא. אני רץ ב 3:45 והוא צמוד אלי, משרה הרגשה שכן, הוא שם, בשיא. 5 מטרים לפני קו הסיום, אני נותן לו "כיף" וצועק לו כל הכבוד: צועק למישהי שעומדת אחרי הקו: "גברת מה כתוב על השעון..." והיא עונה: 40:30 – אחלה.

 

חוזר לפייסרות ומאוד נהנה לראות את חברי הקבוצה מגיעים אחד אחרי השני, תוך הקפדה והדגשה: "לחייך על הקו הסיום ולא להיות עסוק עם השעון". כולם כאחד משפרים את השיא אישי שלהם, נטע נוגעת בקו הסיום ב 54:20 וספורטאי מקסים אחד מסיים לראשונה בחייו מרוץ של 10 ק"מ בזמן מצוין.

זהו, נכנסים לרכבים, בצורה מוזרה, הן בכניסה והן ביציאה לא היו פקקים – מה קורה אין באלאגן במרוצים? ומתחילים לנוע הביתה. היה אחלה יום, קבוצתי ואנוכי מאוד נהנינו, תודה רבה ויישר כוח למארגנים וכן, עוד דבר אחד, חייבים איזה מילה קלה של ביקורת: החולצה... משהו בצבע לא זורם.

לסיכום, תודה רבה ליקירה ששלחה לי את ההודעה בפייס. הכול מצוין וכן, השיא איננו שלי, השיא הוא של: אבי, שחר, פז, גלעד, צביקה, נטע, אלעד, שלי, שי, רותי ואחרים – השיא הוא שלהם. באשר לי, אני עוד אגיע לשיאים רבים, המון שנים של ספורט לפנינו.

 

 קבוצת הריצה בסיום

 

בברכת אנרגיה טובה,

אסף לב – "רצים עם אסף"

www.asaflev.co.il


printer
שם מלא:*
כותרת:*
תוכן התגובה:
14/05/2013 0:52
נטע
אסף, אכן היה מרגש להגיע לתוצאה המשופרת שלי. הדבר הזה התאפשר כתוצאה מהכנה מדוקדקת שלך שקדמה למירוץ וכן בשל העידוד המדהים במהלך המירוץ . כל הספורטאים שלך נראו מדהים והיו מקור להשראה וגאווה. כל הכבוד לך על ההשקעה ההתמדה האמונה באנשיך.
תודה אישית על שהיית הפייסר האישי שלי במירוץ הזה.
לחיי המירוצים שבדרך
נטע
10/05/2013 10:32
ירמי
לקבוצה שאני כמעט חלק ממנה....איזה כייף לראות אתכם, תמשיכו להצליח.


ירמי, מצוק כפר - סבא
אבי
אסף כתבה נהדרת. מעורר גאווה לקרוא את התגובות המפרגנות . דרך אגב שחר תודה רבה על העידוד בדרך אי אפשר היה לפספס אותך. ושוב תודה לכולם.
07/05/2013 19:40
אסף לב
תודה רבה לכולכם,


אסף לב
07/05/2013 15:17
טימור אלי
אסף הוא לא רק מאמן, אסף הוא אדם עם לב גדול ואוהב,מפרגן ומעודד,אני לא נמנה עם הקבוצה שלו(הפסד שלי) אבל כל מרוץ בו השתתפתי וגם אסף היה זכיתי לקריאות עידוד והידד,תמשיך לרוץ איש טוב ולהריץ איתך אחרים. גם אני כמוך חושב שהיה מאורגן מצוין וזה המקום לפרגן לדובב ודרור מ REALTIMING ,כמו כן מסכים איתך בציון החולצה הלא מחמיאה
07/05/2013 6:06
גיא
אסף,

מאמר כייפי שמתאר בצורה יוצאת דופן את שהיה.
אין ספק שהשילוב עם חברים בליווי חיזוק מנטאלי כמו שאתה יודע לתת הביאו אותי ועוד רבים אחרים להישגים לא צפויים.
בהחלט עושה חשק למרוצים נוספים.

גיא ק.

05/05/2013 22:15
שי גיל
אסף,

תראה איזו דרך עשית בעצמך בשנים האחרונות, ואיך אתה מצליח לשנות לטובה חיים של כל כך הרבה אנשים ולהביא אותנו לשיאים חדשים כל פעם מחדש.
במירוץ שלך כמאמן אף אחד לא עומד עם סטופר בקצה, אבל אתה ווינר אמיתי!

05/05/2013 21:03
didi
וכנראה צריך להציק לך יותר בפייס (-:
05/05/2013 20:25
שחר בן ארצי
פגשתי את החברה שלך כבר בחימום וגם צעקתי להם קריאות עידוד בדרך מבלי להכיר אותם בשמות.ללא ספק קבוצה מגובשת וממושמעת שנהנת מהריצה שזה בעיניי הדבר הכי חשוב בספורט.קרדיט לצלם שתפש אותך בסוף עם אבי:)
05/05/2013 18:21
מיטל
מעולה. כייף לקרוא. מיטל.
05/05/2013 17:04
יובל רגב
אסף אח גיבור .
יופי של כתבה , תחושה של סינכרון מלא בין מה שמביעות המילים שכתבת ,
לבין מה שאתה מתאר שהרגשת תוך כדי ריצה ..
כבוד גדול אחי , תמשיך בדרכך .

אנרגיה ואהבה - יובל .
אילן קסמן
אתה נשמע נהדר , חבל שאינני יכול בגילי להצטרף לקבוצתך.אמליץ עליך בחום.....לאחרים.
05/05/2013 16:36
דורון דרמוני
איזה אנרגיות יצאו מהמרוץ הזה. הרבה שיאים אישיים.
אסף תמיד מצטט מאמן אהוב שלו- שהתפקיד של מאמן זה להביא את הספורטאי/הקבוצה מוכנים ביום נתון. ואכן הקבוצה הגיעה מוכנה ביום הזה אשר התכוננתם אליו.
מעולה!!
דורון
05/05/2013 16:21
איתי לב
בלב ובמחשבות בינתיים. סיכום ריצה מרגש אפשר להרגיש את הנשימות. ברכות לכולכם
05/05/2013 11:30
איתן פרנק
מקווה שאתה משתפר בריצה כמו שהכתיבה משתפרת...

אחלה שבוע,

איתן
05/05/2013 10:53
אלי אלקובי
מקסים, בהצלחה בהמשך.

אלי