סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס, 22.1.2016

»
»
»
סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס, 22.1.2016

לפניכם סקירת מרוץ הבית מאת איתן דן, חבר קרוב של עומר ז"ל ומיוזמי האירוע

מרוץ הבית של צלם הבית, עומר מנוס - 22.1.16

מאת איתן דן

25.1.2016

הבשורה על מותו הפתאומי של עומר מנוס ז"ל הכתה בתדהמה את תושבי רעננה, עולם הריצה בארץ, חברים רבים והמשפחה. עדיין לא נתפס שעומר איננו, האיש הכי חי, תוסס, פעיל, מלא אנרגיות ונתינה, פתאום נעלם מנוף חיינו והותיר חלל גדול, שלא ניתן לגשר עליו, לא ניתן היה להכיל את היקף העשייה של עומר ואת קצב העבודה שלו, עומר ללא הפסקה.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 

מיד עם קבלת הידיעה ותחילת הכנות להלוויה, גמלה בליבי החלטה שצריך לארגן לעומר מרוץ וגם ידעתי מהכירות רבת שנים עם עומר שזה מה שהוא היה רוצה. עדיין לא היה ברור לי איזה אופי של מרוץ יהיה, מרחק, מקום ועוד... במהלך חודש האבל, ערכנו שני אירועי הנצחה- ריצת סליחות בירושלים בהשתתפות של כ- 150 רצים והמשפחה וביום ה- 30 ריצת 30 ימי געגועים לעומר בהשתתפות של כ- 200 רצים ואורחים. הייתה ריצה חברית, פריסה וחברים מספרים על עומר.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 פינת ההנצחה לעומר

 

במהלך השבעה פגשתי את דובב מזור מריל טיימינג שיש לי היכרות רבת שנים איתו והציע לי לערוך מרוץ לזכרו של עומר ב- 29.1.16 עם מקצים ל- 5 ק"מ ו- 10 ק"מ, תאריך פנוי אצלו בלו"ז המרוצים הצפוף מאוד ומיד עניתי בחיוב. בבדיקה שערכתי עם אסנת מנוס היא אמרה לי שעומר רץ למרחקים וצריך לארגן מרתון. בשל מגבלות ואילוצים נסגר על מרוץ למקצים 10 ק"מ ו- 21.1 ק"מ (חצי מרתון) ובנוסף המועד הוקדם ל – 22.1.16 על מנת לאפשר למשתתפי הישראמן באילת להשתתף במרוץ של עומר.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 אפילו לפני המרוץ, שרון אלמגור מוצאת זמן להתאמן לישראמן על הטריינר

 

ריל טיימינג החלו בהתנעת האירוע- שכירת אצטדיון האתלטיקה לטובת האירוע, אישורים, מסלול, נותני חסות, חולצות (אדידס), מדליות, סיום בהקפת האצטדיון, כיבוד, נקודות שתייה בבקבוקים(!), אבטחה, מערך רפואי, צוות נרחב... ובקיצור- פשוט ירידה לפרטים. היה חשוב שיהיה מרוץ מושקע איכותי ומקצועי ולא נחסך דבר.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 חלק קטן מקבוצת M&M, שהביאה ייצוג מכובד של יותר מ- 60 רצים ורצות לאירוע!

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 חברי קבוצת 'זר לא יבין'

 

במקביל התחלנו ליחצן את המרוץ: פתחנו דף בפייסבוק "החברים של צלם הבית" ודף אירוע. היעד שקבענו כ- 1,000 רצים (בפועל נרשמו קרוב ל- 1200). ראשי ונציגי מועדונים מכל הארץ, שני חברי כנסת לשעבר (אברום ונחום), בנוסף לאורחים רבים שהגיעו לחלוק כבוד לעומר.

ארגנו 10 מכתבי קצב (פייסרים) מ- 10 קבוצות. היה חשוב לתת כבוד למקסימום קבוצות בארץ, שכן עומר היה מותג " צלם הבית" שהכירו אותו בכל קבוצות הריצה בארץ. חב' אדידס תרמה את החולצות לפייסרים. במהלך מספר שבועות ערכנו חשיפה לפייסרים, הכנו סרט המתעד את הפייסרים, באדיבות אורלי רז.

שבוע לפני המרוץ ערכנו מפגש פייסרים בבית הוריו של עומר, במפגש השתתפו המשפחה, חברים בודדים, דובב מזור (שהשיק את חולצות המרוץ במפגש) והפייסרים, הוקרן סרט קצר ונאמרו דברים לזכרו של עומר, צילום משותף, היה מאוד מרגש.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 פיליפ, לורנס וחגי- המעופפים הנועזים

 

עד למועד הזינוק בשל מחלות ופציעות נדרשנו להחליף פייסרים וההיענות הייתה רבה.

במרוץ הזה הצבנו לעצמנו רף גבוה וכל הזמן, בדקנו את עצמנו ושאלנו את עצמנו כיצד ניתן להעשיר את המרוץ בעוד דברים, פנינו לרוני קדם מאמנת וקריינית שתשמש כרוזה במרוץ והיא הבעיה נכונות. חשבנו שיחד עם המוזיקה והאווירה שיצרנו, טוב יהיה אם נערוך תרגילי חימום טרום זינוק, פנינו למאמנת לורנס גורדון והתשובה הייתה חיובית בשמחה. המון תודה לרוני ולורנס!

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 איתן דן ולורנס גורדון

 

באוזר התכנסות המרוץ הקמנו פינת זיכרון והצבנו בפינה ספר אורחים לטובת הרצים, רצים רבים כתבו דברים מאוד מרגשים ונוגעים ללב.

את ההזנקה למקצה לחצי מרתון הזניק אורי מנוס, האב, והזנקה ל – 10 ק"מ הזניקה יהל מנוס, הבת.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 אסנת מנוס בהזנקת מקצה 10 ק"מ

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 מתכוננים לזינוק

 

במרוץ היו רבים שקבעו שיאים אישיים. זה מסוג המרוצים בהם יש עצבות וגעגועים לעומר וגם הרבה שמחה ואושר של חברים שנהינו מהריצה, מזג האוויר מהארגון והאווירה המיוחדת.

בשעה 10:00 כמתוכנן נערך טקס סיום, נאמרו דברים לזכרו של עומר ע"י אורי מנוס וחברים חולקו גביעים למקומות ראשונים גברים, נשים , לראשי קבוצות ולחברים שתרמו להצלחת האירוע.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 מנצחת מקצה 10 ק"מ, ילנה דולינין

 

בהזמנות ברצוני להודות לכל אותם חברים טובים שעודדו, תמכו וממשיכים לברך ולפרגן:

תודה מיוחדת לדובב מזור מריל טיימינג והצוות שלו שהשקיעו ולא חסכו דבר מהרצים והכל באדיבות, מקצועיות והרבה סבלנות.

תודה לפייסרים של צלם הבית ולשרונה ולורנס שמובילות את מפעל הפייסרים של צלם הבית, מותג שיש לו המשכיות. תודה לכל נותני החסות, לצלמים המתעדים את הרגעים היפים שלנו, לרועי רובינשטיין כתב בקול רענן שערך כתבה לקראת המרוץ בעיתון, לאורלי רז על הסיוע בצילומים והכנת הסרט, ליעל כהן ועילית שפיגל שנרתמו ועזרו לאורך כל הדרך ולכם משתתפי המרוץ תודה ענקית, לראות כ – 1200 רצים שבאו לרוץ ולהוקיר תודה לצלם הבית פשוט מרגש ומחמם את הלב.

 

סקירת מרוץ הבית לזכרו של עומר מנוס 22.1.2016

 מימין לשמאל: דובב, אורי מנוס ואיתן דן בטקס הסיום

 

המשפחה לא מפסיקה להודות ולהוקיר את הפעילות של כולם להנצחת זכרו של עומר. ציטוט משפט של אורי מנוס תת אלוף במיל': "ערכתי כנסים רבים ומפגשים, לרמה הזאת לא הגעתי, מוריד את הכובע". כנ"ל אסנת מנוס הבנות והאחיות שהתרגשו מאוד ומודים לכולם.

ולסיום, לכם הרצים שהצביעו ברגליים ובחרו לקחת חלק במפעל הנציה חשוב זה- תודה רבה מקרב לב על הבעת האמון!

לאור הצלחת המרוץ שזכה להערכה רבה המון ברכות ופרגון (אפס תלונות), אנו נדאג להפוך את המרוץ למסורת ולקיים אותו שנה אחר שנה.

 

תוצאות

גלריית תמונות

סרטון האירוע

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים