סקירת מרוץ בנימינה ה- 1, 17.4.2014

»
»
»
סקירת מרוץ בנימינה ה- 1, 17.4.2014

לפניכם סקירת מרוץ וצעדת בנימינה, אשר נערך ביום חמישי חוה"מ פסח בבנימינה

22.4.13

מאת יובל חלמיש

 

צעדת ומרוץ בנימינה במשעולי הנדיב בחוה"מ פסח


מזג אויר אביבי, קרירי ונוח קיבל את הרבים שהגיעו מרחבי הארץ במהלך חוה"מ פסח לצעדת בנימינה ה- 27. לראשונה התקיים השנה גם מרוץ בנימינה "במשעולי הנדיב" בשדות ובישוב לציון 80 שנה לפטירתו של הברון בנימין אדמונד רוטשילד המכונה "אבי הישוב" וה"נדיב הידוע"- האיש שבזכותו קמה בנימינה וגבעת עדה בשנת 1922.


רוטשילד היה זה שהכריז בשנת 1924 כי "עיקר עבודתו תרוכז בשומרון לייבוש ביצות הכבארה.. ופה אני רוצה להקים ישוב חקלאי משוכלל אשר יהיה מופת לרבים".


ריצה

 

 והליכה נורדית

 

בבוקר האירוע (17.4) נפתח במרוץ בנימינה הראשון בו השתתפו למעלה מ- 530 רצים שלקחו חלק ב- 3 מקצים ל- 10 ק"מ, 4 ק"מ ו- 1 ק"מ. כלל המקצים יצאו  מגן יד לבנים דרך השדות המוריקים והפורחים וחזרו בסיום למתחם גן יד לבנים. כחלק מהאירוע לשימור העבר של המושבה הזניקו את 3 המקצים ותיקי המושבה. את המקצה ל- 10 ק"מ הזניק ותיק התושבים מאיר פולק בן 104 שהיה מפקד תחנת הנוטרים בישוב. את המקצה ל- 4 ק"מ הזניק עמיצור כהן בן 87 האיש בעל השפם שהוא ההיסטוריה המהלכת של בנימינה, חקלאי וכוורן בעברו ואת המקצה ל- 1 ק"מ הזניק ראש המועצה החמישי של בנימינה אריה זיתוני בן 75 בן למייסדי הישוב שתרם רבות לקידום הנוער והספורט ביישוב.

 

 מאיר פולק בהזנקת מקצה 10 ק"מ

 

 זינוק מקצה 1 ק"מ

 

בסיום המרוץ התקיים טקס חלוקת גביעים ומדליות לזוכים במקומות הראשונים בקטגוריות הגיל השונות.

 

 

בסיום המרוץ יצאה לדרך צעדת בנימינה ה- 27 שהפכה כבר למסורת של שנים וכפי שכתב בשירו של בן בנימינה המשורר הלאומי אהוד מנור ז"ל-

רוח צפונית רוח דרומית

היום היום אני הולך ברגל

בשביל העולה בין שדות וכרמים.

היום אני אראה את קרת הסלע

ממש כמו אבותי לפני ימים רבים.

 

בצעדה השתתפו למעלה מ- 1000 צועדים שצעדו בשלושה מסלולים: 14 ק"מ למיטיבי לכת, 7 ק"מ, ו- 3.5 ק"מ למשפחות עם עגלות. המסלולים עברו בשדות הירוקים של בקעת הנדיב והמרחבים הפתוחים העוטפים את בנימינה, באתרי המורשת של בנימינה בהם היו מתנדבי העמותה לשימור בנימינה בתחנות הסברה, לצד חניכי תנועות הנוער (הצופים, הנוער העובד והלומד וחוגי הסיירות ע"ש אורי מימון ז"ל) שהצטרפו השנה במרץ רב ועזרו הן בהסברה והן בהפעלה לצועדים בתחנות השונות. במספר תחנות הופיעו גם נגני תזמורת בנימינה להנעים למטיילים את דרכם.

באתרים השונים ציינו את תרומתו של הנדיב הידוע למושבה בנימינה ולפיתוח סביבתה וכן הוצב מיצב אודות הברון רוטשילד ומשפחתו בגן שבעת המינים.

במהלך הצעדה והמרוץ התקיימה גם תחרות צילום נושאת פרסים לבני הנוער מהיישוב.

במהלך האירוע התקיים גם הפנינג בגן יד לבנים בו היו דוכני מכירה ומזון, הפעלות לילדים ע"י חניכי תנועות הנוער ועוד.

הצעדה אורגנה ע"י מתנ"ס קהילתי בנימינה- גבעת עדה, ובסיוע העמותה לשימור בנימינה, המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, חניכי תנועות הצופים והנוער העובד והלומד ובסיוע רמת הנדיב.

את המרוץ אירגנה חברת "ריל טיימינג" המתמחה בהפקת מרוצים בכל רחבי הארץ.

ברצוננו להודות לכל המשתתפים הרבים שהגיעו לקחת חלק בארוע חוויתי ותחרותי זה וכן לכל אותם נותני החסויות לאירוע- חברת דרך ארץ כביש 6, קופת חולים מאוחדת, בנק לאומי, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, המשביר לצרכן, מסעדת סול קיצין בבנימינה, פארק קיסריה, מרכז מכבי ישראל ורמת הנדיב.

האירוע זכה להצלחה רבה ושבחים רבים למארגנים מצד המשתתפים וכולנו מקווים שהדבר יהפוך למסורת בהמשך.

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים