ספורט יומיומי

»
»
»
ספורט יומיומי

כולנו רצים כל הזמן קדימה. בין אם מדובר בעבודה, עם הילדים ובכלל בחיים. אנחנו כל הזמן רצים.

17.5.2012

מאת: גיא הדס

 

כולנו רצים כל הזמן קדימה. בין אם מדובר בעבודה, עם הילדים ובכלל בחיים. אנחנו כל הזמן רצים. בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה חדה במספר האנשים אשר מבינים את חשיבות השמירה על הכושר הגופני. רובם עושים זאת על ידי ריצה, בחדר כושר, ברחוב, בים ועוד.

כולנו רואים את עצמנו ככאלה שאין להם בעיה להתחיל לרוץ. אנחנו מאמינים כי ברגע שנחליט שאנחנו רוצים בכך, פשוט נצא מהבית ונתחיל. אך בדרך כלל לא כך הדבר. השלב הקשה ביותר בתחילת תכנית אימונים הוא ברגע שבו אנחנו מחליטים ומנסים לשכנע את עצמנו לקום. רוב רובנו נמשיך לשבת על הפה ונשכנע את עצמנו שחם היום ונעשה את זה מחר.

 


איך מתחילים?

אחד מן הדברים המשפיעים ביותר על אנשים להתחיל לעסוק בכושר גופני הוא החברה. הכוונה היא לאנשים איתם אתם עושים את הפעילות הזו ומתחילים להיכנס לכושר ביחד.

יש בארץ עשרות קבוצות שונות אשר רובן מתרכזות בריצה וברכיבת אופניים. תוכלו לראות בכבישים קבוצות רבות של רוכבי אופניים מאורגנים אשר רוכבים לטיולים יחדיו. כמו כן ישנן קבוצות ריצה רבות אשר מתאמנות לקראת אירועים מסויימים כמו מרתון וריצות חגיגיות כלשהן על מנת שתהיה להן מטרה.

אחד מן הדברים הרבים אשר משפיעים על הרצון של אנשים להתאמן כאשר הם עושים זאת בקבוצה, היא התחרותיות בין האנשים בתוך הקבוצה. הפיכת הקבוצה בתוכה לתחרותית מעט הופך את התהליך לטוב יותר ובריא יותר.

 


למה אנחנו לא אוהבים להתאמן?

אנחנו לא באמת לא אוהבים להתאמן. הגוף שלנו צריך את זה, אוהב את הפעילות הגופנית ואם ניתן לו אותה הוא יתגמל אותנו בתחושה טובה יותר. רבים מן האנשים טוענים כי אינם אוהבים להזיע יותר מדי, אך גם לזה יש כיום פתרונות. ישנם טיפולים להזעת יתר באמצעים שונים כמו זריקות בוטוקס אשר למעשה מונעות את הזיעה, כמו גם טיפולים אחרים.

בסופו של דבר, כושר גופני הוא הכרח עבור כל אחד מאיתנו. אנחנו נרגיש יותר טוב עם עצמנו, נהיה בריאים יותר ונראה יותר טוב. כיום יש לכולנו את האפשרות להצטרף לקבוצה כזו או אחרת אשר תיתן לנו את האפשרות לתחרותיות ולהרגשת הישגיות אשר תמשוך אותנו לעשות ספורט. אז כל מה שנותר לנו לעשות הוא לבחור לאיזה קבוצה להצטרף.

בהצלחה!

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים