סקירת מרוץ הלילה ברחובות, 5.7.2012

»
»
»
סקירת מרוץ הלילה ברחובות, 5.7.2012

לפניכם סיקור מרוץ הלילה ברחובות, אשר נערך ביום חמישי בערב, עם התייחסות לנושאים השונים באירוע.

10.7.12

ללא ספק זה היה אחד המרוצים המושקעים ביותר שנראו בארץ.. זה היה הלך הרוח הכללי בעייני משתתפי המרוץ החגיגי שנערך בליל ה-5 ביולי כחלק מארועי לילה לבן שנערכו בעיר.

למעלה מ- 3000 ספורטאים השתתפו במקצים השונים של מירוץ רחובות ובמרתון ה"זומבה" שנערך בגן המייסדים.

 

רוקדים ונהנים בהפעלות הזומבה

ראש העיר מר רחמים מלול התרגש להזניק את אלפי הרצים במרוץ רחובות וציין כי המחזה המרהיב של אלפי רצים במרכז העיר בהחלט מהווה סימן לרוח הספורט הנושבת בעיר ותעודת כבוד לעיר רחובות.

שרת התרבות והספורט הגב' לימור לבנת, שהיתה אורחת כבוד באירוע ואף השתתפה בפעילות הזומבה שנערכה על הבמה המרכזית, העניקה תשורות למנצחים וחילקה מחמאות לעיר רחובות על פעילויות התרבות והספורט בעיר.

מנהל מח' הספורט בחברה העירונית איציק עובדיה: " אני שמח לראות אלפי שוחרי ספורט מכל הגילאים באים מכל הארץ בכדי להשתתף באירוע ספורט ברחובות לצד תושבי העיר".

 

כל טוב הארץ

האירוע המורכב כלל בתוכו מקצה של 10 ק"מ שסחף כ- 750 רצים ורצות מרחבי המדינה, מקצה מיוחד של 3 ק"מ עבור אוכלוסיית הגיל המבוגר, מקצה נוסף עבור נשים צועדות, גם הוא של 3 ק"מ.  מח' הספורט גייסה את חברת הולמס פלייס שהעניקו לקהל חווית ספורט לפני ואחרי הריצה, חב' חברת אדידס ישראל העניקה חולצות/גופיות ממותגות לנשים וגברים בגזרה שטרם נראתה במרוצים עד כה, חב' תנובה שהעניקה מעדני בריאות לצד כיבוד עשיר שכלל בין היתר 200 אבטיחים קרים, חברת גלידות פלדמן חילקו 3000 ארטיקים למשתתפי המרוץ.

במקום הראשון בין הגברים הגיע אלוף ישראל לשעבר איתי מגידי, בתוצאה של 34:40 דק'.

 

מנצח המרוץ, איתי מגידי

במקום הראשון בין הנשים זכתה הלן וולפסון מחיפה, שהייתה בעבר אלופת ישראל. הלן סיפרה: "שמחתי לקחת חלק במרוץ הלילה, זו הייתה הפקה צבעונית וחוויה מדהימה".

 אלופת ישראל במרתון לשעבר נילי אברמסקי (תושבת רחובות) שעלתה על דוכן המנצחות התרגשה מאד: "חשה כבוד גדול כתושבת העיר לקחת חלק במרוץ רחובות".

אסף גורן מנהל אירועי המכביה שהיה בין הרצים התפעל מההשקעה האדירה ולקח עימו כמה רעיונות למכביה שתערך ביולי.

ראש העיר שיבח את העוסקים במלאכה והצהיר כי רחובות תמשיך ליזום וליצור בתחום הספורט.  

יחד עם זאת ברצוננו להתייחס למספר דברים אשר העיבו על האירוע:

עיכוב הזינוק עקב הפסקת החשמל 

היה עיכוב בזינוק משום שנפל החשמל, למרות שלפני האירוע הגיע מהנדס חשמל לבדוק את תקינות השקעים. עד שאיתרו את התקלה ופתרו אותה כל הרצים היו מפוזרים ולא היה ניתן להחזיר את כולם 50 מ' לעמוד מאחורי שטיחי הזינוק. השיקול היה להזניק כמה שיותר מהר מבלי להמתין עוד איזה 10 או 15 או 20 דקות נוספות, וגם זה לא בטוח שהיה פותר את הבעיה.

המסלול/ מרחק
המרחק שנמדד היה 10 ק"מ בדיוק וכך גם פורסם במפה הלוויינית באתר. עם המשטרה נערכה פגישה לפני האירוע בכדי שיכירו את המסלול.

א. משטרה החליטה על דעת עצמה לפרק את נקודת הסיבוב ברמזורים הראשונים של קרית המדע ולכפות את הסיבוב בצומת שלאחר מכן חרף התנגדותו של מי שהיה מטעמינו אחראי על נק' הסיבוב שם. לא ברור עדיין מדוע הם עשו זאת ומי נתן הוראה זו, אך זה מה שהם החליטו לעשות על דעת עצמם וזה גרם לרצים לרוץ יותר מ- 10 ק"מ.
ב. המשטרה, שהובילה את המסלול, החליטה להובילו בנתיב הנגדי בניגוד למה שסוכם.
ג. המשטרה הייתה אחראית על סגירת הצירים ומכאן גם על הרכבים שהסתובבו על המסלול. אין המארגנים יכולים להתמודד עם רכבים של המסלול, אלא המשטרה- שידעה את המסלול וסגירת הצירים מראש.
לפני המרוץ נשאלה השוטרת המובילה אם היא בטוח מכירה את המסלול או שתרצה שנעבור עליו שוב ליתר ביטחון. השוטרת תקפה בטענה שהיא זו שהרכיבה את המסלול ובטח שהיא יודעת. היא זו שהובילה את המרוץ לאן שהובילה ובנתיבים שהובילה.

להלן התמונה בה השוטרת הודפת את הטענות על הסף כאילו אינה מכירה את המסלול:

המשטרה היא החוק ואיננו יכולים לקחת את החוק לידיים. יחד עם זאת ללא ספק יוסקו מסקנות ולא נתעלם מדברים אלו.

 

תוצאות מקצה 10.8 ק"מ

גלריית התמונות

סרטון האירוע

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים