סיכום ריצת המכביה 2013

תפריט ראשי

כתבות בנושא ריצה

סיכום ריצת המכביה 2013

סיכום ריצת המכביה ה- 19- 23.7.13

סיכום ריצת המכביה ה- 19- 23.7.13

 

26.7.13

מאת דובב

 

אחת ל- 4 שנים זה קורה- המכביה. יהודים מכל העולם באים להתחרות במגוון ענפי ספורט במעין אולימפיאדה מקומית.

במסגרת התחרויות מתקיימת גם תחרות ריצת כביש. המרחקים עשויים להשתנות ממכביה אחת לאחרת. ב- 2005 היינו באשדוד, ב- 2009 בנתניה, והשנה 2013 ברמת גן למרחקים של 10 ק"מ וחצי מרתון (21.1 ק"מ).

במכביה של 2005 לקחתי חלק במקצה ה- 5 ק"מ, במכביה של 2009 לצערי נבצר ממני להשתתף ובמכביה הנוכחית בחרתי לרוץ במקצה חצי המרתון.

 

מרוץ המכביה 2013

מכניסים את הרצים לאווירה.

 

באופן אישי אני חושב שזה אירוע חשוב להשתתף בו (לאו דווקא בריצה- כל ספורטאי ותחומו) ולכן כפיצוי על כך שלא השתתפתי במכביה האחרונה "פינקתי" את עצמי בחצי המרתון במרוץ זה. בחודש יולי, בפגרת המרוצים עם מעט מאוד אימונים, הכושר ירוד, ובתוספת החום והלחות החזויים בתקופה זו, כל מה שעניין אותי הוא לסיים את המרחק הזה, מבלי כל ציפיות ל"תוצאה".

 

מרוץ המכביה 2013

מתכוננים למרוץ

 

השבועות הקודמים למרוץ כללו 3 ריצות קלות למרחק של 10 ק"מ, כאשר בשלושת השבועות הקודמים לריצה, הארכתי את אחת הריצות ל- 13, 17, 20 ק"מ. לסיים חצי מרתון היה ברור לי שאני יכול, אך לגבי היכולת שלי וחלוקת הקצבים בריצה- לא היה לי שמץ של מושג, אם כי זה ממש לא העסיק אותי, אלא ההשתתפות באירוע.

 

עומר מנוס - צלם הבית

עומר מנוס- צלם הבית (במרכז) מכין את הקרגע למרוץ

 

למרוץ הגעתי עם איתי שזה עתה חזר לרוץ בהדרגתיות יתרה לאחר פציעה ממושכת (מאוד-מאוד) וטורדנית והגיע רק בשביל לסיים, וכן אלדד (בשחור), שלא משנה באיזה תקופה בשנה תמצאו אותו- הוא תמיד יהיה בכושר. שניהם רצו את ה- 10 ק"מ.

הגענו בערב למתחם הכינוס- הכל גדול, מושקע ומרהיב. במקום פוגשים אין ספור פרצופים מוכרים, וביניהם מטוסי הסילון- מושיקו ישרים, שלומי לאון ובועז אורן. כמעט כל מי שמדברים איתו מנמיך ציפיות ומדבר על העליות הרבות הצפויות והלחות הגבוהה. למעשה נדיר למצוא במרוצים רצים אשר אומרים כי היום זה היום שלהם והם הולכים לשרוף את המסלול עם שיא אישי...

 

מכביה 2013

לפני הריצה- יש עוד כח להתחבק.

 

הזמן חולף לו ביעף והזינוק מתקרב. שעת הזינוק של חצי המרתון נקבעה מאוחר מאוד לשעה 21:20 (ו- 21:00 ל- 10 ק"מ), שזה בערך 60 דק' לפני שעת השינה שלי (וזה לא שיש לי בעיה להירדם הרבה יותר מוקדם אם רק אשכב ואעצום את עיניי ל- 10 שניות). יחד עם הלחות, העליות שכולם דיברו עליהן ביראה (כולל אחד שאמר שהמסלול בדרגת קושי כמו ירושלים) והכושר הנמוך- קו הסיום נראה רחוק מתמיד :)

 

מרוץ המכביה 2013

עוד חיבוקים רגע לפני שיוצאים לדרך.

 

רגע לפני שיוצאים לדרך אני רואה לפניי בשורות הראשונות רצים שככל הנראה לא יגיעו בין המקומות הראשונים וכבר צופה את מה שעומד לקרות עם הזינוק, ובייחוד כאשר כל הקילומטר הראשון הוא בשביל צר מאוד בפארק הלאומי. ואכן כשיוצאים לדרך, אותם רצים נעקפים בסיטונאות עם מיני-תאונות של רצים שמנסים לעקוף אותם- מה שיכול להוביל בלי שום בעיה לתאונת שרשרת של רצים, שככל הידוע לי ולשמחתי לא קרתה.

רצים של 6:00 דק' לק"מ פותחים בקצב של 4:20 לק"מ כאילו מדובר בריצת 2.1 ק"מ. מהר מאוד אני חולף על פניהם וכל אחד פחות או יותר מוצא את הקצב המתאים לו.

היה קשה לי לדעת באיזה קצב לרוץ ואיך אני ארגיש בק"מ ה 15 ואילך אז התייצבתי בקצב שהרגיש לי נוח בתקווה שגופי לו יותש טרם עת- באזור ה 4:25-4:30 לק"מ.

אחד הדברים שמאוד נהניתי ממנו במרוץ הזה הוא כמות המעודדים העצומה שהייתה לאורך כל הדרך- במקום לספוג קללות מנהגים, ספגנו עידוד מהצופים- חלקם אפילו הגדילו ראש ועודדו באנגלית (או שמא מדובר היה בדוברי אנגלית...)- פשוט תענוג. בנוסף, סגירת הכבישים למכוניות הייתה הרמטית. ניכר היה כי כמות השוטרים, המאבטחים והמחסומים במרוץ היא עצומה.

 

מרוץ המכביה 2013

המדליות ממתינות לבעליהם החוקיים.

 

הלחות הורגשה היטב וזיעה נטפה ללא הרף מכולנו, אך בסך הכל האוויר היה נעים ולא הרגשתי כי חם לי. היות והריצות שלי בבקרים והשמש צולה אותי, כנראה במרוץ הייתה הלחות שאני רגיל אליה, אך ללא השמש של הבוקר, כך שהיה לי נעים.

תחנות מים רבות היו על המסלול, מתוכן בחרתי לשתות ב- 2 מהן- מה שמעיד על הנוזלים הרבים שאיבדתי עקב הלחות, היות ובד"כ איני נוהג לשתות בתחרות למרחק זה, ואם כן אז פעם אחת בלבד.

באזור הק"מ ה- 9 התחלתי להרגיש עייפות והתקשתי להאמין שאעמוד בקצב הזה, אך בחרתי להישאר עליו סביב ה- 4:30 לק"מ. הקילומטרים חלפו והרגשתי שיותר ויותר קשה. מהק"מ ה- 14 כבר הרגשתי ממש קושי רב ולא האמנתי שאחזיק בקצב הזה. בעליות האטתי מאוד, אך לשמחתי הן היו קצרות. באופן שדי הפתיע אותי שמרתי על הקצב, אם כי אשקר אם אומר שזה לא היה לי קשה ביותר.

סיימתי עם 1:35:07 שע' וחיוך על הפנים. נוכח היכולת והתנאים, לא יכולתי לבקש תוצאה טובה יותר. קשה לי להסביר איך אחרי קושי כזה אפשר לומר שנהניתי מהריצה, אבל כך היה. מה יותר טוב מלרוץ חצי מרתון בלילה בכבישים ראשיים סגורים למכוניות עם תחנות מים ועידוד, ועוד באירוע המכביה?

 

Maccabiah Run- 23.7.13


גרף הריצה שלי

 

 איתי שרץ רק בשביל לסיים, ללא השקעה יתרה (לטענתו לפחות...) סיים עם 49:13 ואלדד שבד"כ לרדת מגבול 40 הדק' אצלו זה באוטומאט סיים עם 41:04 דק'- לחות גבוהה כבר אמרנו?

 

מרוץ המכביה 2013

אלדד חוצה את קו הסיום

 

מרוץ המכביה 2013

איתי חוצה את קו הסיום

 

אם לסכם במילה אחת- תענוג.

 


 

קרוב ל- 3,000 תמונות, לרבות קו הסיום של 2 המקצים בגלריית התמונות.

סרטון מרוץ המכביה:


printer
שם מלא:*
כותרת:*
תוכן התגובה:
01/08/2013 10:48
אבידב ליברמן
לא נקלטתי ברישום בסוף?
כיצד מסדר זאת?
ריק שרון
היו עליות וירידות רבות והלחות היתה הגבוהה. כמו רוב הרצים פתחתי בקצב מהיר מדי והקלומטרים האחרונים היו קשים. אבל היתה אוירה נהדרת ומעודדים (בהמוניהם)כל הדרך. וכל הכבוד למארגנים שסיפקו מים ומשקאות איזוטונים כל 2 ק"מ ולא הפסיקו לעודד אותנו.
המצולם
איפה ניתן לראות תמונות דרך ?

X_FILE
תודות על התמונות שלכם ועל המאמץ דובב .
חמודי
סיבובים סיבובים סיבובים ...עליות ועליות - למדתי את הלקח לא אחזור שוב.

תודה על תמונות הסיום ! באמת תמונות מקצועיות.
28/07/2013 18:07
דובב
1. הנחנו שיהיו צלמים רבים מכל מיני אתרים ולכן התמקדנו בתמונות הסיום, שהן כמובן החשובות ביותר, ואכן למרבית הרצים יש תמונות מקו הסיום.

2. היו אמנם הרבה עליות, אך ברובן הרגשתי שהן קצרות. מכיוון שלא כיוונתי לתוצאה מסויימת, כנראה לא הרגשתי את העליות ברגליים כמו רצים אחרים (אם כי יום אחרי- בהחלט זה היה מורגש). גם פניות היו לא מעט, אך זה מרוץ עירוני וכל עוד לא נרוץ על כביש 4, אין מנוס מלבצע פניות רבות ברמת גן והסביבה.
28/07/2013 15:48
צלם הבית
ותודה לך דובב על הפירגון ..
קובי
מסלול די מסובך המזכיר מבוך ,סיבובים בלי סוף . מדוע אין תמונות של הדרך ?

מקס תיאר זאת מצויין -הזוי .
נקודת האור היחידה היא העידוד שבדרך .
28/07/2013 13:46
אוהד
27/07/2013 18:36
מקס האצן המאוכזב
מכביה -אמורה להיות מיני אולימפיאדה של יהודים מכל העולם .
לא אטעה שאגדיר את ריצת חצי מרתון כהזויה ,מסלול המזכיר רכבת הרים עם עליות וירידות חדות תחילת מסלול כ400 מטר בדשא ...שלא נדבר על השעה המאוחרת מאד,אך מה שהתיש אותי יותר מכל היו הסיבובים הרבים. בחירה מוזרה של המסלול אין מקום ברמת גן ? אפשר להעביר את זה לעיר אחרת ..
27/07/2013 14:26
נינה בסן
היטבת לתאר את שהתרחש במהלך האירוע,למרות שבשונה ממך ,בחרתי לרוץ במיקצה 10 ק"מ,ונהניתי מכל רגע.אהבתי במיוחד כמו שאמרת את מאות המעודדים,שעמדו לאורכו של המסלול ומחאו כפיים וקראו קריאות "כל הכבוד". זה אכן מראה שונה מרוב המירוצים להם הורגלנו. לחשוב שהם המירו את "האח הגדול" ב-מירוץ הגדול,זה אכן מחמיא. כל הכבוד על התוצאה,שכשאני בכושר הכי גבוה שלי אין מצב שאגיע אליה. להשתמע במירצים הבאים.
איציק ביטרן
איפה שאר התמונות שצולמו בשטח?