סיכום מרוץ מעיין ה- 1 ביישוב עלי

»
»
»
סיכום מרוץ מעיין ה- 1 ביישוב עלי

לפניכם סיכום מרוץ מעיין ה- 1 מאת עמיחי, מנהל המרוץ.

17.8.11

ביום שישי כ' תמוז התשע"א 22.07.2011, בשעת בוקר מוקדמת התכנסו בקו הזינוק במרכז הישוב עלי כמאתיים רצים מכל רחבי הארץ למקצה התחרותי למרחק 10 ק"מ – לימים יירשם בוקר זה כמאורע היסטורי בחיי הישוב עלי .

המאורע - "מרוץ מעיין" ע"ש מעיין אושפיזאי ז"ל – המרוץ הראשון בתולדות הישוב עלי – כאשר בישוב מקווים שיתחיל מסורת שתימשך עוד שנים רבות.

תחילתו של האירוע כחודש וחצי לפני המועד, אז התחילו לגלגל  את הרעיון במשרדי היישוב, משוגעים לדבר לקחו אחריות על האירוע ונקבע שם למרוץ – "מרוץ עלי הראשון".

תוך כדי תהליך הכנת המרוץ, תאונת דרכים טרגית גדעה את חייו של נער בן 14, בן היישוב עלי – מעיין אושפיזאי ז"ל שנדרס בפאתי היישוב בחוזרו ממעיין הנמצא בסמוך ליישוב.

מעיין שהיה נער חכם, סקרן, שמח אוהב טבע וכמובן ספורטאי, השתתף יחד עם אמו רונית, בתחרויות ריצה ואף הגיע להישגים מרשימים ביניהם רק לפני חצי שנה – זכיה במקום השלישי ב "מרוץ בניה " – ע"ש בניה ריין הי"ד.

היה זה אך טבעי להסב את המרוץ על שמו של מעיין שנולד גדל וסיים את חייו בישוב עלי – וכך הפך המרוץ להיקרא "מרוץ מעיין" – כאשר המשפחה נרתמה להצלחתו.

עשרות מתושבי היישוב נרתמו למשימה, וכפי שציינו בבוקר יום שישי האחרון – זינקו דרך כמאתיים רצים מכל רחבי הארץ – למרוץ עם מסלול מאתגר שבו משולבות עליות הן בתחילת המסלול והן בסיומו– כשהשיא טיפוס לגבעת היובל השכונה הגבוהה בעלי (עליה מגובה 700 מטר לגובה 850 מטר) – ומעבר בשכונות נוספות ביישוב , נוף הרים, נווה שוהם ופלגי מים – בדרך פגשו הרצים את פניה היפות של עלי – הן הפנים האנושיות והן הנופים ואוויר הפסגות.

עשרות מילדי היישוב ומתושביו עמדו לאורך המסלול עודדו את הרצים וחילקו מים בעמדות מיוחדות שהוכנו לטובת האירוע. גם התושבים ש "נתקעו" בכבישי הישוב ברכביהם בשל שיבושי התנועה גילו הבנה וסבלנות ויצאו מהמכוניות כדי לעודד את הרצים.

זמן קצר לאחר סיומו של המרוץ התחרותי הוזנק מקצה עממי בו השתתפו מאות מתושבי הישוב ורצים מרחבי הארץ  ובין הרצים בלטו חבריו של מעיין לכיתה, ועוד עשרות רבות מחבריו ומוקירי זכרו.

כמו בכל תחרות - יש גם מנצחים. בטקס הסיום החגיגי , לאחר שרונית, אמו של מעיין, ריגשה את הרצים בדבריה, היא אף עלתה לפודיום המנצחים לקבל את גביע המקום השלישי בקטגוריית הנשים, כמו כן חולקו גביעים לרצים בקטגוריות נוספות. התוצאות מדברות בעד עצמן ומראות כמה התחרות הייתה איכותית, הטקס הסתיים בשירת התקווה.

אמנם יש זוכים במרוץ, אך הזוכים האמיתיים הם כל אלו שהשתתפו בריצה הן במקצה התחרותי והן במקצה העממי וזכתה הקהילה כולה שהאירוע רומם את רוחה והחדיר בה רוח חדשה, שנקווה שתסחף את כל היישוב לחיים בריאים בהם הכושר והפעילות הספורטיבית הן חלק בלתי נפרד מהנוף.

גברים – מקומות ראשונים - כללי:

מקום

שם

גיל

מקום מגורים

תוצאה

1

נועם חלפון

17

שילה

39:05

2

זיו בר יוסף

40

שוהם

40:33

3

יאיר פיש

20

ירושלים

40:50

נשים מקומות ראשונים – קטגוריה כללית:

מקום

שם

גיל

מקום מגורים

תוצאה

1

אלה גורדון

20

מודיעין

51:25

2

תניה ריצ'רדסון

27

אפרת

54:08

3

רונית אושפיזאי

45

עלי

56:40

 

תמונות מהאירוע מופיעות בגלריית התמונות.
סרטון הוידאו מופיע בגלריית הסרטונים.

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים