סיכום גמר 3000 מ' מכשולים באולימפיאדת לונדון 2012

»
»
»
סיכום גמר 3000 מ' מכשולים באולימפיאדת לונדון 2012

לפניכם סיכום ריצות הגמר ב- 3,000 מ' מכשולים גברים ונשים.

7.8.2012

 

ריצת 3,000 מכשולים מוגדרת אמנם כריצה ארוכה, אולם שונה באופיה מכל הריצות הארוכות האחרות משום שכשמה הן היא- כוללת מכשולים. לא נעים ולא פשוט לעבור מכשול ולאחר מכן ליפול לתוך בור מים. יחד עם זאת רצי העילית מייצקים קצבים מסחררים בריצות אלה ומוצירים אותנו הצופים פעורי פה.

 

סיכום גמר 3000 מ' מכשולים נשים
15 נשים עמדו על קו הזינוק בריצה שזו בסך הכל האולימפיאדה השנייה שכלול בה מקצוע זה. ביניהן צ'יווה החזקה מקניה המחזיקה בתוצאת השנה: 9:07:14 דק'.
עם יריית הזינוק זריפובה הרוסייה לוקחת את ההובלה, כאשר איילו האתיופית מתמקמת שנייה.
לאחר 6 דקות ריצה, בהן זריפובה עדיין מובילה אך הכל פתוח, נותרות בדבוקה המובילה 7 רצות, מתוכן באופן בלתי מפתיע 2 קנייתיות ו- 3 אתיופיות.
בדקה השביעית ישנן 5 רצות בדבוקה המובילה, כאשר זריפובה עדיין בהובלה.
המיקומים מאחורי גבה של זריפובה משתנים משנייה לשנייה, אך ככל שקו הסיום מתקרב רואים כי הזהב מובטח לזריפובה האמיצה אשר לאורך כל הריצה לקחה על עצמה את ההובלה ולא נפלה לידיהן הטקטיות של האפריקאיות. זריפובה מסיימת ראשונה עם 9:06.72 דק'. אחריה גריבי מתוניסיה עם 9:08.37 דק' ובמקום השלישי אספה האתיופית עם 9:08.74 דק' אשר הקדימה ב- 4 מאיות את צ'יווה הקנייתית אשר אפילו לא התברגה בין 3 המנצחות, כנראה משום שהגיעה עייפה מאין ספור תחרויות שלקחה בהן חלק העונה. זהב בריצה ארוכה לרצה לבנה.

 

  

גמר 3000 מ' מכשולים גברים
המקצוע של הקנייתים אפשר לומר, אשר בהסטוריית המשחקים האולימפיים שלהם במקצוע זה מחזיקים ב- 9 מדליות זהב, 7 כסף ו- 3 ארד. חזקיאל קמבוי עטור המדליות במרחק זה עם שיא אישי של 7:55.76 דק' הוא הפייבוריט, ובנוסף בן ארצו ברימין קיפרוטו עטור המדליות אף הוא, אשר מחזיק בתוצאה השנייה בכל הזמנים במרחק זה (7:53.62 דק') ובעל מדליית זהב וכסף בשתי האולימפיאדות האחרונות במרחק זה (זהב בביג'ינג וכסף באתונה). פייבוריט נוסף הוא מוטאי הקנייתי.
עם תחילת הריצה קמבוי לוקח את ההובלה, אך לאחר זמן מה נבלע קצת מאחור כאשר המיקומים משתנים כל הזמן. בדקה החמישית 2 האמריקאים, ג'אגר וקברל מובילים, כנראה במטרה למנוע ריצה טקטית מצד הקנייתים (או סתם לחוות רגע קצר של עליונות).
עד הדקה השישית עדיין ישנה דבוקה גדולה בהובלה והכל עוד פתוח- או אז מוטאי לוקח את ההובלה והקצב מתגבר.
הקפה לסיום והקצב בהתאם. קמבוי לוקח את הקצב ובגדול- הפער בינו לבין האחרים הולך וגדל. מוטאי אחריו בהקפה זו, אך כ- 100 מ' לקראת הסיום נעקף על ידי בנאבד הצרפתי אשר תופס את המקום השני. לאחר הסיום קמבוי ובנאבד (או בן עבד אם תרצו) מתחבקים, מחליפים חולצות ורק היה חסר שיתחילו לנשק אחד את השני. מחזה יפה שלא רואים כל יום.
קיפרוטו, אגב, קצת אחרי הק"מ השני מעד ואיבד כ- 50 מ'. אף על פי שלאחר המעידה הגביר ועקף עוד ועוד רצים, הוא להספיק להגיע אל המובילים וסיים במקום החמישי בלבד. ללא המעידה קרוב לוודאי שהיה מתברג קרוב מאוד למדליית הזהב.

 

גמר הגברים בסרטון לפניכם:

 

 

 

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים