מאמן כושר אישי - כיצד לבחור?

»
»
»
מאמן כושר אישי - כיצד לבחור?

מאמן כושר אישי אינו טרנד חולף. היום מאמני כושר אישיים מאמנים אנשים מכל שכבות האוכלוסיה

כותב: יובל שטיין

מאמן כושר אישי – מי? למה? ואיך לבחור אותו

מאמן כושר אישי אינו טרנד חולף.  היום מאמני כושר אישיים מאמנים אנשים מכל שכבות האוכלוסיה: ילדים, זקנים, נשים, אנשי עסקים, דוגמניות שחקנים ועוד.  היעילות של תחומי הטיפול האישי (אחד על אחד) כבר כל כך מוכחת וידועה שחתך אוכלוסיה רחב יחסית יהיה מוכן לשים את כספו לקבלת שירותים אלה וכידוע מדובר בתופעה המתרחבת לכל תחומי החיים: אימון עסקי, אימון זוגי, אימון תזונתי וכו'.

הביקוש הביא עמו את ההיצע והיום הבחירה הופכת לקשה במיוחד, ישנם מאמני כושר אישיים רבים והלקוח נותר מבולבל מאוד ואינו יודע מה לחפש ומה לבדוק בחיפוש אחר מאמן כושר אישי.  אם כך עלינו לשאול מי הוא מאמן כושר אישי?

בכדי לפשט את העניין עד כמה שאפשר, את מאמן הכושר האישי שלכם יש לבחון בשני היבטים עיקריים:

ההיבט המקצועי

מאמן כושר אישי הוא קודם כל מדריך כושר מוסמך, אשר סיים בהצלחה קורס מדריכים (בד"כ מדריכי חדר כושר) באחד מהמוסדות המורשים: וינגייט, אוהלו, שיאים ועוד.  למען הסר ספק, נכון להיום אין כל דרישה לקורס מאמנים נוסף מעבר לקורס זה, על מנת שמדריך יוכל לכנות עצמו "מאמן כושר אישי" וכאן אתה, הלקוח הפוטנציאלי, עשוי להתבלבל מעט.

על מדריך כושר אשר הינו מאמן כושר אישי להיות בעל ניסיון הדרכה רב והבנה מעמיקה בנושאי ניתוח תנועתי של תרגילים וידע בפיזיולוגיה. ידע זה נרכש בהדרכה ובלמידה במסגרת קורסים.  אף על פי שניתן לקרוא וללמוד לבד, מאמן כושר אישי המאוהב במשלח ידו יבחר לגשת לקורסים והסמכות נוספות אשר ישדרגו את הידע שלו, ואת התמורה אשר יוכל לתת ללקוחותיו.  באופן זה יכול המאמן לקבל הכשרות שונות ולהבין יותר טוב בנושאים כגון: הרזיה, שיקום פציעות, פיתוח גוף ועוד.

על ידי בדיקת ההסמכות ייתכן ותוכל להבחין בהבדל בין מאמן כושר אישי החי ונושם את התחום, לבין מדריך כושר אשר יצא לקורס מדריכים על מנת למלא את חלל הזמן שבין הצבא ללימודי התואר הראשון.  אתה רוצה מאמן כושר אישי, לא מישהו שיסדר אחריך את המשקולות.

אל תפחד לדרוש מהמאמן הפוטנציאלי שלך הסמכות נוספות.  הסמכות אפשריות: קורס מאמני כושר אישיים, השתתפות בהשתלמויות, קורסי יציבה, קורסים בניתוח תנועתי, קורס בתזונה ועוד.

הצד האישי

את המאמן שלך תפגוש בין פעם ל 3 פעמים בשבוע לאימון כושר אישי, קרוב לודאי שתדבר איתו, תשתף אותו, תתייעץ איתו ואולי אף תרכוש לך ידיד חדש ואובייקטיבי. 

מומלץ מאוד שמאמן הכושר אשר איתו תבחר להעביר שעות אלה יהיה אדם אשר נוח להיות בקרבתו, סבלני, קשוב המסוגל להתאים עצמו לרצונותיך ושאיפותיך.  יכולת המאמן לקרוא את הלקוח ולהביא אותו לתוצאות משמעותיות אינה תולדה של הידע המקצועי בלבד, אלא של היכולת ליישם ידע זה באופן הנכון והמתאים ללקוח.

מאמן כושר אישי לרוב מסוגל לקרוא ולהבין את יכולת המתאמן ואת מגבלותיו הפיזיות והנפשיות כאחד, יכולת זאת היא שעושה אותו למאמן שהוא אומן, אלוף בתחומו ומוביל להצלחה.

קרא המלצות על המאמן. אל תסתפק בהמלצות המאשרות שהמאמן "תותח" ויודע הכל – למתאמנים בדרך כלל אין את היכולת לדעת את זה (למרבה הצחוק והאירוניה). חפש היטב את ההמלצות המעידות על כך שהמתאמן נהנה מעצם הפגישה עם המאמן. המלצות אלה מעידות על אישיותו של המאמן

/article/109586/מאמן-כושר-אישי-כיצד-לבחור-

קרדיט המחבר

יובל שטיין - מאמן כושר אישי

אתר גוף1 המספק שירותי אימון כושר אישי

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים