דירוג תוצאה לפי גיל

»
»
»
דירוג תוצאה לפי גיל

חדש ובלעדי בריל טיימינג: דירוג תוצאה לפי גיל.

דירוג תוצאה לפי גיל – Age Graded

 

19.11.2007
חדש ובלעדי בריל טיימינג: דירוג תוצאה לפי גיל.

דירוג התוצאה לפי גיל היא דרך להגדיר את יכולת האתלט לפי גיל ומין. טבלת דירוג התוצאה פותחה על-ידי התאחדות האתלטים הותיקים העולמית ופורסמה לראשונה ב- 1989.

טבלת הדירוג הינה נגזרת של השיא העולמי של כל גיל בכל מרחק לגברי ולנשים. כלומרהדירוג נקבע ביחס לשיא העולמי באותו גיל ובאותו מין.

לדוגמא, השיא העולמי לאישה בת 53 בריצת 10 ק"מ הוא 35:01 דק'. לכן אם אישה בת 53 תסיים מרחק זה בזמן של 45:18 דק', תוצאתה מהווה 77.7% (כלומר 35:01 לחלק ב- 45:18) בדירוג התוצאה לפי גיל.

אם כן דירוג התוצאה לפי גיל מאפשר גם לרצים הותיקים להתחרות ברצים הצעירים והדבר בא לידי ביטוי באיכות התוצאה. לדוגמא רץ בן 60 אשר קובע 38 דק' ב- 10 ק"מ, תוצאתו איכותית מרץ בן 20 שקובע 40 דק' במרחק זה.

בצורה זו ניתן לערוך השוואה של ביצועים במגוון מרחקים בין רצים צעירים וותיקים.

אנו בריל טיימינג רואים בנושא זה חשוב ומקצועי לא פחות מהתוצאה הרשמית ועל כן הוספנו בעמודי התוצאות עמודה חדשה ("תוצאת מדרג גיל") ובה תוצאה נוספת לאחר חישוב נוסחת מדרג הגיל. היכנסו לעמודי התוצאות ובדיקו את תוצאותיכם על-פי מדרג הגיל! חידוש זה מצטרף לחידושים נוספים שעלו לאחרונה: הסטוריית תוצאות הרץ והתפלגות תוצאות המשתתפים במרוץ. אנו נמשיך להוסיף חידושים נוספים עם הזמן. עקבו אחר הפרסומים. להצעות תוספות מתקדמות, שלחו לנו מייל:contact@realtiming.co.il

לחצו למחשבון על-פיו אנו משתמשים בריל טיימינג
לחצו לניבוי דירוג התוצאה לפי גיל
לחצו לניבוי התוצאה במרחקים נבחרים לפי גיל
לחצו לניבוי צריכת חמצן מירבית לפי גיל
לחצו לכתבה בנושא מאת עמית נאמן

הערה (1): נכון לעכשיו תוצאת מדרג הגיל מבוצעת על-פי ממוצע הגיל באותה קטגוריה, לדוגמא: בקטגוריית ותיקים 40-44 יחושב הרץ לפי גיל 42.5, כך שהסטייה די קטנה. כאשר טווח הקטגוריה רחב במיוחד, כגון נערים 1-19 לא תחושב תוצאת מדרג הגיל.
החל מ- 2008 תחושב התוצאה על-פי גילו המדוייק של הרץ.
הערה (2): מדרג התוצאה חל בשלב זה באתר על מרחקי ריצה נחברים: 5 ק"מ, 10 ק"מ וחצי מרתון (21.1. ק"מ).

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים