סקירת אליפות ישראל בחצי מרתון 2009

»
»
»
סקירת אליפות ישראל בחצי מרתון 2009

לפניכם סקירת אליפות ישראל ה- 31 בחצי מרתון עמק המעיינות (בקעת בית שאן) שהתקיימה ב- 10.12.09.


13.12.09
לפניכם סקירת אליפות ישראל ה- 31 בחצי מרתון עמק המעיינות (בקעת בית שאן) שהתקיימה ב- 10.12.09.

אליפות ישראל ה- 31 בחצי מרתון התקיימה כמדי שנה בעמק המעיינות שבבקעת בית שאן. מדי שנה אנו עדים לעלייה מתונה בכמות המשתתפים, אך השנה נרשמה עלייה חדה במיוחד בכמות הנרשמים. 1850 רצים נרשמו השנה למרוץ, בעוד שבשנה שעברה כ- 1,300. בנוסף כ- 200 חיילים השתתפו בריצה עממית, כלומר מעל 2,000 רצים נטלו חלק במרוץ ובכך העמידו את המרוץ כאחד מהגדולים בארץ. לעלייה החדה בכמות המשתתפים, ככל הנראה, מספר גורמים, כאשר להלן העיקריים: מסורת רבת שנים של ארגון מעולה, מסלול שטוח, מסלול קבוע כך שניתן לשפר שיא אישי משנה לשנה, סמיכות למרתון טבריה- אבן בוחן אחרונה לקראת המרתון ומזג אוויר מעולה. גם בקרב אופני היד נצפתה עלייה בכמות המשתתפים- כ- 70 משתתפים נרשמו למקצה זה. רצים מכל מועדוני הריצה השתתפו במרוץ.

את הרצים קיבלו דוכני מכירה של מיטב החברות במחירים מיוחדים, וביניהן חברת ניו באלאנס- נותנת החסות הראית למרוץ. כאן המקום להודות לחברת ניו באלאנס על היחס החם וההיענות המרשימה בכל הקשור למתן החסות גם השנה.

בהתאם למודל המיוחד של המרוץ, חלוקת הצ'יפים עברה באופן חלק ללא תורים. שולחנות רבים הפרוסים לאורך אולם הספורט עם כח אדם רב ומקצועי המאייש אותם העניקו לרצים טיפול מהיר ויעיל.

השנה 3 פייסרים (מכתיבי קצב) היו ממונים על מלאכת העבודה. הפייסר של ה- 4:45 דק' לק"מ חלה, כך שאביב קולין סיפק את הפייסינג לקצב של 4:30 דק' לק"מ ודיויד קנטור סיפק את הפייסינג לקצב של 5:00 דק' לק"מ. שניהם עמדו במלאכה החשובה.

השנה המרוץ לא נפל באיכותו וחרף כמות המשתתפים הרבה, הרצים קיבלו יחס חם, לצד מזג אוויר אידאלי לריצת חצי מרתון. התנאים הטובים אפשרו לרבים לקבוע שיאים אישיים כאשר בראשם הפנומן יוסף גיז'צאו אשר קבע שיא מסלול ותוצאה איכותית במיוחד: 1:04:06 שע'. גיזאצ'ו שבר את שיא הוותיק של איילה סטאין אשר עמד על 1:05:10 שע'- שיפור של למעלה מדקה. בקילומטרים האחרונים גיזאצ'ו כבר הוביל בהפרש ניכר מדבוקת החוד אשר ליוותה אותו בקילומטרים הראשונים.

ראשונה מהנשים הגיעה באופן צפוי סבטלנה בחמנד עם של 1:18:33 שע'. תוצאה מרשימה כשלעצמה, אך רחוקה כ- 4 דק' משיא המסלול של נילי אברמסקי העומד על 1:14:25 שע'.

אף על פי שדאגנו לכמויות מים עצומות, לצערינו ובאופן בלתי צפוי לגמרי בקו הסיום חסרו בקבוקים לחלק מהרצים- כנראה עקב רצים שלקחו מספר בקבוקים. על כל פנים בסמוך לקו הסיום הוצבו מבעוד מועד מספר ברזיות על מנת לאפשר לרצים לשתות כמה שרוצים ומתי שרוצים.

את המרוץ הוביל דני שור- מקצוען אמיתי ללא פשרות ובשילוב עם צוות מתנ"ס המועצה המיומן (אופירה, רותי ויתר הצוות) יצא לאור אירוע ברמה גבוהה. תודות רבות שלוחות למנהל המרוץ היוצא, ליקו פרחי, אשר ב- 8 השנים האחרונות הוביל וניהל את המרוץ באופן יוצא מן הכלל והביאו לרמה גבוהה זו.

אירוע מרכזי שכזה מצריך כיסוי צלמים נרחב ולשם כך הצבנו 4 צלמים שיכסו את כל אזורי האירוע: כינוס, הזנקות, נקודת ק"מ 10, נקודת ק"מ 20, קו סיום וטקם הענקת הפרסים. סה"כ 4,400 תמונות ממוינות באופן נוח.

לאלבום התמונות
לתוצאות+ תעודות אישיות
סרטון וידאו יופיע בהמשך בפינת הסרטונים

נשמח לראותכם בשנה הבאה באליפות ישראל ה- 32 בחצי מרתון עמק המעיינות, דצמבר 2010.

אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים