אימון מנטאלי – משולחן העבודה שלי

אימון מנטאלי – משולחן העבודה שלי

הגעתי לענף האימון המנטאלי לאחר שהייתי כמה שנים מאמן טריאתלון ולאחר שסיימתי את השכלתי האקדמית...

11.2.2016

מאת אסף לב

‏משולחן המאמן המנטאלי  

הגעתי לענף האימון המנטאלי לאחר שהייתי כמה שנים מאמן טריאתלון ולאחר שסיימתי את השכלתי האקדמית – הפורמאלית והשלמתי תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון במדע המדינה. ברוב המבחנים (במיוחד בתואר הראשון) נכשלתי ולא הצלחתי להבין למה ? איך זה שכל מי שסביבי עובר ורק אני נכשל ? ובכלל, איך אני יכול להקל על עצמי בדרך המורכבת הזו שנקראת חיים ודרכי הכללית בהם . . . האם לוותר על האקדמיה שהייתה כה חשובה לי ("לילד יש המון פוטנציאל . . ") או להמשיך להלחם ?

כך, במשך שנים מספר נלחמתי – רוב הזמן בחירוף נפש – בכל הדרישות האקדמאיות ואת רובה ככולה עשיתי פעמיים ודרך הגוף והמאמצים אליהם הרגלתי את "רוחי והוויתי" הצלחתי לסיים את לימודיי ועל כך הייתי גאה ביותר; עתה, פנוי הייתי לצלוח את היעד הבא ובו ראיתי עצמי "שליח" של אלו המתקשים – בדיוק כמוני – "לצלוח את הנהר שורץ התנינים" במורכבויות השונות של החיים. רוצה לומר, אין לי עניין לסחוב את שכמותי על גבי (וכן בניתי לעצמי גב חזק ושריון חזק ברבות אותן שנים), אלא, פשוט להראות להם שיש דרך אחרת, יש מסלול ויש אמונה שאם תלכו בה ותתמסרו למדריך ולדרך, הרי שזו תפתח עבורכם ומעצמה תסמן לכם את הכיוון, את היעד והמטרה.

הרגשתי בשל ללמוד וללמד אימון מנטאלי ולעזור לאנשים לתרגל מנטרות, נשימות, תרגולי גוף ונפש על מנת להגיע ליבשה, ליעד, למחוז חפצם, לחלומם. השאלה שהכי אהבתי לשאול את עצמי ואת מתאמניי תמיד הייתה סביב גיבוריהם, או "למי היית רוצה להידמות, מיהו השראה עבורך" ותמיד הייתי מקבל תשובות מעניינות ומגוונות דרך מצליחנים בעולם ה הי – טק, ספורטאים, נגני רוק, מצילי עולם ואחרים ודרכם היינו מנסים להבין מה יהיה הנתיב הנכון בעבור אותו מאומן שישב עמי. בשנים האחרונות ולאחר שעות של שיחות ואימונים מנטאליים פיתחתי חיבה מיוחדת לשאלה אחרת ולפיה "מי הכי אהב אותך השבוע ?" (רוב המפגשים הם אחת לשבוע) כלומר, איזה אדם הכי אהב אותך השבוע ? הכפיפים שלך ? הבוס שלך ? העובדים שלך ? חבר / ה שלך ? אף אחד לא אהב אותך ? לא ייתכן, מישהו בוודאי אהב אותך . . . נסו לחשוב על זה.

לפני מספר חודשים ישבתי עם מאומנת נחמדה שאמרה לי שהיחיד שאהב אותה השבוע היה הכלב שלה; כן, משם התחלנו את המפגש ומשם ניסינו, בכל זאת, למצוא מישהו עמו אין לנו קשר של תלות – מרות – חובה, אלא בפשטות, אהבה, חיבה ללא תנאים והתניות.

חלק מהדברים המעניינים שעולים מנקודות אלו עוסקים בהשראה, בפידבק אותו אנו מקבלים מהסביבה ולעתים רבות מצאתי כי החיבה אותה אנו מקבלים מהאחר וכן, כה זקוקים לה, באה פעמים רבות דווקא מאנשים ממש לא צפויים; כך, למשל, סיפר לי איש עסקים בכיר ששומר הבניין אליו הוא נכנס בכל יום הוא האדם המפגין כלפיו הכי הרבה אהדה ואמפתיה, שכן הוא ראה אותו בטלוויזיה ובמקרה הוא עזר לכאלו שאין להם. אותו שומר מקסים רצה להחזיר, להעניק לו (איש עסקים בכיר כן) אהבה ופשוט, הביא לו שקית קלמנטינות מהפרדס שליד ביתו . . .
זוכרים שנות ה 80, להקת הסמית'ס ? How soon is now

I am human and I need to be loved
just like everybody else does

מי שירצה להקשיב ולצפות בשיר נפלא זה:

How soon is now?

 

כן, גם דרך המוסיקה ודרך "הקול שלי" – ("הקול שלי זה אני" זה פשוט נפלא), הייחודי לי כאדם בראש ובראשונה וכמטפל לאחר מכן, אנסה להביא מעולמי הפנימי, נסיון העבר שלי בשדות החיים השונים, אם זה מעולם הספורט: גלישה, כדורגל, כדורסל, אומנויות לחימה, ריצה וטריאתלון וכאמור מהעולמות האחרים בהם אני פעיל.

לסיכום, האימון המנטאלי לגישתי, בא לתת לכל אחד מאתנו ארגז כלים קל, יעיל ותכליתי בבואנו לבצע פעולות בסיס בעולמינו העדין כאשר בראש ובראשונה, הן גופינו והן נפשותינו רוצים לשרוד ! כך, עם ספורטאי צמרת אעבוד על תפקוד בזמן אמת / לחץ וכיצד לבסס ולשטח ככל שניתן יכולת שיא; בעוד עם אדם שאינו עוסק במישרין או שכלל אינו עוסק בספורט אנסה לתמוך בו רגשית דרך הספורט וחיבור לתנועה בסיסית (גם זריקת אבנים על בקבוק בשטח פתוח יכול להיות חיבור לתנועה). לאחר שצלחנו שלב זה ורובינו עוברים שלב זה, נחפש את שאר המרכיבים במעלה הסולם האינסופי בדרכינו אל האושר הנכסף והמילה האחרונה בהחלט לצורך פוסט זה היא שהעניין בידי כל אחד מאתנו.

בברכה,
אסף לב

נ.ב – כמובן שגם במבחן הפסיכומטרי שעשיתי הציון שלי לא היה מזהיר וכך מצאתי את עצמי עושה את התואר הראשון (רובו) באוניברסיטה הפתוחה שם אפשרו לכל מי שרוצה להילחם גם להצליח.

הפייסבוק של אסף לב

ערוץ היוטיוב

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן


printer
שם מלא:*
כותרת:*
תוכן התגובה:
גיא
אסף,

כמה נכון וכמה נדרש בימים אלו בהם (לצערי.....) הגיל נותן אותותיו אבל...... החוזק והחיזוק המנטאלי שאתה מנחיל, שם אותי (וכפי הנראה, רבים מהמתאמנים שלך) במקום אחר לגמריי: חזק יותר, בטוח יותר ומאושר יותר.

אל תפסיק!!!
אריאל מעסה הבית
קודם כל תרשה לי אסף להחמיא לך
אתה תמיד היית מוצלח וזה בא מתי שזה בא והאימון המנטלי מתאים לך כמו כפפה
אני גם מאוד התלהבתי מאוד לקרוא את המאמר
יש לך סוללה של אנשים שאוהבים אותך ומחזקים אותך כמו שאתה אותם ומה שחשוב אתה תמיד אומר לי במפגשים שלנו כמה אתה גם לומד מהם
לכן התחברתי אליך
אתה מבין מה חשוב לגוף ולנפש כשאתה אומר שחשוב לשמור על תחזוקת הגוף(עיסויים)
כי זה חלק מיומו של ספורטאי מקצועי אז אתה יודע על מה שאתה מדבר
מחכה כבר למחנה האימונים הבא
הלוואי שהרבה מאמנים היו מאמינים כמוך
שי א
אסף היקר, כשביום אחד החלטתי לאתגר את עצמי ולרוץ מרתון, פניתי אליך מתוך מחשבה שתאמן אותי גופנית למאמץ; באותו המועד בכלל לא הבנתי, שחלק בלתי נפרד מהתהליך הוא האימון המנטלי, שנותן את הכלים להתמודד עם הקושי שמגיע בריצה למרחקים ארוכים ולהתגבר עליו בצורות שונות. היום, אחרי המרתון השני שלי שהיה בטבריה, גשום וסוער, אני יודע שבלי האימון שלך והכלים שקיבלתי ממך, לא הייתי מצליח לסיים. ובלי קשר, הכלים האלו מסייעים לי באתגרים רבים אחרים העומדים בפני. מה שקיבלתי ממך ילווה אותי לכל החיים - ונדירים האנשים במחוזותינו שאפשר ללמוד מהם דבר כזה. שנמשיך ללמוד ממך. שי
14/02/2016 20:59
ירון ד.
אכן, כתוב נפלא, כפי שתמיד אסף כותב - ישר מהבטן ורק אמת. לכן כל כך כיף תמיד לקרוא. אפשר ללמוד הרבה מאסף. בהצלחה!
דניאל ל.
פשוט מעורר הזדהות וחיבור לאנושיות שבנו - לחולשות ולא רק לחוזקות. המאבקים שאנחנו עוברים הם לא פשוטים ולא מעטים - והרבה פעמים זה החיזוק המנטאלי, החיזוק של רוח הלחימה שנמצאת בכל אחד מאיתנו, שמקפיץ אותנו קדימה עוד הרבה לפני הביצוע או הכוח הפיזי.
רונית חצרוני
החיבור הזה בין מצב מנטאלי למצב פיזי, וההשפעה של המצב המנטאלי על האנרגיה, על היכולת, מרתקים אותי כל פעם מחדש. אסף, יש לך את הדרך המופלאה שלך להראות לאנשים את הדרך ולא לסלול אותה עבורם. לעזור לאנשים לגלות כמה כוח טמון בהם. זה ענק. תודה
13/02/2016 16:24
תומר
כתוב מהלב ולא פלא שזהו שם משפחתך...
מאמר נפלא שוודאי כ"א יכול להזדהות עם משהו מדברייך מעוררי המחשבה.

לא בכדי אני קורא לך אסף אנרגיות טובות. תמשיך להאיר ולהעצים אנשים בדרכך המיוחדת.
12/02/2016 17:44
אסף לב
הגם שנהניתי לכתוב, נהניתי הרבה יותר לקרוא את תגובותיכם.

אנרגיה מעולה, תודה שוב.

אסף
אורית
הרבה 'זמן רגליים' עם אסף גרם לי להבין עד כמה החיבור בין המיינד לגוף חשוב ומשמעותי, לא משנה אם אתה ספורטאי סיבולת או לאתגרים קצרים. היכולת של אסף לשדר את העוצמות שלו החוצה ובכך להשפיע על המתאמנים שלו היא דבר נדיר, שלנו לא נותר אלא להנות ממנו וללכת לאורו. שאפו על הכתיבה ובכלל!
11/02/2016 22:32
אלון גרינברגר
הגם שאני מכיר אותך,אתה מצליח בכל פעם להפתיע, לרתק ולעורר עניין והשראה בכתיבתך. אין ספק שאתה מופת ודוגמא ללוחם המאמין בדרכו וביכולותיו ועושה כל אשר ניתן ועוד, על מנת להפיק את המירב מכל יום בו אתה חי ונושם. לכבוד הוא לי להיות מאומן שלך. באהבה
11/02/2016 14:08
איל האדום
כהרגלך, אתה כותב ומשליך מעולם הספורט לחיים בכלל ובחזרה. כל פרסום שלך מפיק תובנות. ישר כח.
11/02/2016 12:15
ארז פילי
כתבת חד אחי.מזדהה עם כל מילה.תמיד כיף לקרוא את הפוסטים שלך.אבל יותר כיף לתפוס איתך גלים בחוף הצוק בים טוב.
ולכל הקוראים: איש מקצוע מהטובים שיש בתחומו ובעיקר בנאדם. ממליץ בחום.
11/02/2016 11:44
דרלי שני
תמיד כותב על כך יפה... והמוסיקה! בול!
כמה טוב שיש אנשים כמוך להיעזר בהם בדרך הפתלתלה של החיים...
תודה על העל חבר,
נשיקות.
11/02/2016 11:42
יובל גבוביץ
11/02/2016 11:32
טל
תמיד כיף לקרא את מה שאתה כותב אסף. כיף גדול גם לרוץ איתך.
11/02/2016 11:25
איילת עז-ארי
כרגיל מעניין וקולע!הכי אוהבת את השילוב של המוסיקה.
11/02/2016 11:21
דנה מזרחי
מקסים, אמיתי, כן ומלא השראה! אין עליך אסף.... נהנתי מכל מילה.